Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Багаття горіли цілу ніч: Як нацисти спалили майже 20 тис. книжок

У Берліні на площі Опери 10 травня 1933-го нацисти спалили майже 20 тис. книжок "неарійського духу".
1933-го на площі Опери в Берліні палили книги до самого ранку. Фото: https://arena.press

Багаття розвели у всіх великих містах країни, пише gazeta.ua.

Після приходу нацистів до влади Адольф Гітлер отримав диктаторські повноваження. Рейхсміністром народної освіти і пропаганди Йозеф Ґеббельс підпорядкував пресу, кіно, театр, радіо, спорт націонал-соціалістичним ідеалам. Звільняє усіх євреїв. У квітні Ґеббельс дав вказівку відділу преси та пропаганди студентського союзу спланувати загальнонаціональну "Акцію проти негерманського духу". Склали чорні списки "шкідливої та небажаної літератури". Увійшло понад 300 авторів. Партійці дозволили твори німців Гете й Шиллера, любовні романи та воєнні книжки про братерство та любов до Німеччини.

У Берліні школярі та студенти в публічній бібліотеці шукали "неарійські" книжки. Берлінська політична поліція конфіскувала 10 тис. ц марксистської літератури. Студентські організації увечері 10 травня на головних майданчиках країни почали палити книжки. На площі Опери в Берліні зібрався натовп. Телебачення і радіо вели пряму трансляцію з місця події. Багаття горіли до ранку. Сучасні автори, що потрапили до списку, емігрували, померли в таборах або на війні.

Після війни 10 травня в Німеччині відзначають День книжки. На берлінській площі Бебельплац встановили пам'ятник спаленим книгам роботи ізраїльського архітектора і скульптора Міхи Ульмана.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ