Слухай онлайн
Cуспільство

Як не замерзнути – поради МНС

Рятувальники МНС рекомендують скоротити перебування на морозі і без потреби не виходити на вулицю. Слід ретельно підбирати одяг - не одягати тісний одяг та тісне взуття, бо це сприяє зменшенню кровообігу та швидкому замерзанню. Перенесення у руках важких предметів – сумок, кошиків тощо – сприяє здавленню судин рук, що сприяє їх швидкому замерзанню. Про повідомило ГУ МНС у Львівській області.

 

Попри розповсюджену у народі думку, вживання алкоголю сприяє розширенню судин та призводить до втрати тепла, що своєю чергою викликає швидке замерзання. Сприятимуть обмороженню кінцівок та обличчя косметичні зволожуючі креми!

 

Особливо треба берегтись від обмороження кінцівок хворим на судинні захворювання та цукровий діабет.

 

При виявленні ознак обмороження слід вжити такі заходи:

 

При обмороженні першого ступеню, для якого характерно почервоніння кінцівок, треба помістити людину у тепле приміщення. Можна проводити масаж кінцівок.

Увага! Не слід зігрівати кінцівки за допомогою високої температури (на батареї опалення, гарячою чи теплою водою тощо) — перепади температури погіршують стан та наслідки при обмороженні.

 

При обмороженні другого – четвертого ступеню (блідість, втрата чутливості кінцівок) слід відігрівати постраждалого за допомогою теплого повітря (застосовувати фен та інші нагрівальні прилади) чи води, починаючи з температури 20 градусів і поступово підвищуючи до 33 – 34 градусів. Якщо відігрівання неможливе або помітні ушкодження шкіри, а також при транспортуванні до медичних закладів, на обморожені місця необхідно накласти термоізолюючу (ватно-марлеву, вовняну) пов’язку.

 

Увага! Не слід відігрівати постраждалого з обмороженнями гарячою та теплою водою, бо швидке нагрівання може призвести до виникнення тромбозу судин та ускладнити перебіг захворювання.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ