Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Як спецслужби світу борються за вакцину від COVID-19

В Україні коронавірусна інфекція Covid-19 вперше була діагностована 3 березня 2020 року в Чернівцях. 13 березня було зафіксовано перший летальний випадок внаслідок коронавірусної інфекції. На 16 січня 2021 в Україні налічувалося 1154692 занедужавших, з них померлих — 20686.

Перша вакцина надійде в нашу країну у першому кварталі поточного року, а це значить що робити щеплення будуть лише у квітні. Нагадаю, що після затвердження 23 грудня вакцини компанії Pfizer Європейським агентством з лікарських засобів (EMA) та вирішення логістичних питань, 27 грудня Європейський Союз почав кампанію з вакцинації проти коронавірусу 27.

Тепер цікаві факти. Польська влада закупила 62 млн доз вакцини в шести виробників і хоче вакцинувати понад 50% населення, а це – понад 19 мільйонів чоловік. Варшава витратить на це 500 млн доларів. На безкоштовне щеплення проти COVID-19 у Польщі можуть розраховувати і трудові мігранти з України. Більше того, польський уряд пообіцяв передати Україні 1.5 млн доз вакцин. В уряді Польщі підтвердили проведення переговорів на цю тему.

Чому ми будуємо дороги, але не створили термінали для транспортування і зберігання вакцини.

Переговори МОЗ України з виробниками, що нібито тривають з травня 2020 р., тоді як перший договір укладений лише 30 грудня.

Чому СБУ і зовнішня розвідка не забезпечили оперативний супровід та координацію закупівель і контрактування вакцини? Питань більше ніж відповідей.

Вважається, що для формування колективного імунітету необхідно, аби було вакциновано 60 відсотків населення. Хто поїде як турист і інвестор в країну, коли відсоток вакцинованого населення не перевищує арифметичної похибки?

Дмитро Снєгирьов

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ