Слухай онлайн
Cуспільство

Як українці використовують сучасні технології в роботі?

На сьогодні технології проникли майже у всі сфери нашого життя. Доволі важко уявити сучасне робоче місце і співробітника без різних ґаджетів: смартфонів, планшета, ноутбука чи комп’ютера. У офісах використовується чимало технічних засобів та програмного забезпечення, яке дає змогу оптимізувати та уніфікувати робочі процеси. Як українці використовують у своїй роботі сучасні технології, дізнавалися у своєму новому дослідженні спеціалісти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

За даними опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua, 74% респондентів у своїй роботі використовують онлайн-платформи чи програмне забезпечення для постановки робочих задач.

Серед тих, хто користується сучасними інструментами для побудови робочого процесу, 60% зазначають, що таке ведення справ для них є комфортним. На думку респондентів, постановка задач в онлайн-форматі суттєво спрощує та оптимізує роботу.

Близько третини опитаних зазначили, що для них не існує дилеми «технології vs живе спілкування». Їм байдуже, відбувається робочий процес у онлайн- чи офлайн-форматі. Пріоритетним для цих респондентів є якісне та своєчасне вирішення робочих питань і отримання результату.

Водночас, для 13% опитаних постановка задач із використанням сучасних технологій є некомфортною. 8% із них, маючи таку можливість, віддають перевагу живому спілкуванню з колегами, а 5% відчувають дискомфорт, але змушені використовувати онлайн-системи чи програми, бо такою є політика компанії.

Якщо ж говорити про те, чи використовують українці сучасні технології для організації власного робочого часу, то позиції респондентів розділилися майже порівну. Так, для планування своїх робочих процесів вони використовують як електронні, так і паперові носії інформації – по 48% та 46% відповідно.

Серед електронних засобів планування поширеними є календар у пошті та інші спеціальні додатки для планування й ведення обліку власних дій. Під паперовими – слід розуміти традиційний підхід записування усієї необхідної інформації у блокнот.

Однак, 6% учасників опитування вказали інший спосіб планування часу. Деякі з них зазначають, що або не використовують жодних засобів для планування, бо не потребують цього, або ж користуються ресурсом власної пам’яті і тримають плани на майбутнє в голові.

Незважаючи на діджиталізацію робочого процесу, традиційний підхід до планування з використанням блокнотів все ще залишається актуальним. Водночас, люди дедалі більше адаптуються до сучасних технологій і у плануванні робочого часу, і в організації бізнес-процесів.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у серпні 2017 року. В опитуванні взяло участь 935 респондентів з різних регіонів України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ