Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Яку церкву захищає Апостольський нунцій в Україні?

Напередодні Апостольська Нунціатура в Україні опублікувала заяву про неприпустимість обмежувальних дій проти будь-якої церкви.

Представник Папи Франциска в Україні Апостольський Нунцій архієпископ Вісвальдас Кульбокас.

Зокрема, в заяві, опублікованій 11 квітня на офіційному сайті Апостольської Нунціатури в Україні, зазначено: 

"Апостольська Нунціатура в Україні спостерігає наявність громадських обговорень щодо деяких церков, їх юридичного визнання та відповідного користування майном.

У зв’язку з цим ця Нунціатура вважає за доцільне зазначити, що Святий Престол виступає проти будь-яких обмежувальних дій проти будь-якої церкви чи релігійної організації в усіх країнах і в будь-якій ситуації".

У заяві не сказано, про які саме "громадські обговорення щодо деяких церков" йдеться, але зважаючи на останні події в Україні, припускаємо, що йдеться виключно про діяльність філії Російської православної церкви, яка називає себе УПЦ (МП). 

Як повідомила соціологічна група "Рейтинг", 51% українців вважають, що діяльність Української православної церкви Московського патріархату необхідно заборонити. Нещодавно у Верховній раді України зареєстрували законопроєкт 7204 від 22.03.2022 "Про заборону Московського патріархату на території України". 

Нагадаємо, тісна дружба між РКЦ та РПЦ та їх "українською дочкою" давно відома. До отримання Україною Томосу Римо-католицька церква в Україні визнавала канонічність лише російської церкви і співслужили лише з ними. Натомість у спільних заходах за участі тогочасної УПЦ (КП) католики участі не брали.

Додамо, що ще у 2014 році Глава Української Греко-Католицької Церкви, яка також підпорядковується Ватикану, Блаженніший Святослав (Шевчук) заявив про те, що УГКЦ визнає Українську православну церкву, так званого Московського патріархату єдиною канонічною православною церквою в Україні та "поважає канони та внутрішній порядок православної сторони". Іншими словами, католицькі та греко-католицькі церковники підтримували діяльність російської агентури під прикриттям священицьких риз.

Варто також нагадати про поїздку у 2017 році в. о. голови Конференції єпископів Римсько-Католицької Церкви в Україні, Львівського митрополита Римо-католицької церкви, архієпископа Мечислава Мокшицького в Москву. На той час російська федерація вже анексувала український Крим та розв'язала війну на Донбасі.

Під час цього візиту до столиці російських окупантів, митрополит РКЦ Мокшицький, зокрема, зробив не зовсім однозначні заяви:

"Поляки завжди були пов'язані з росіянами. Хоча часом були важкі сторінки в історії між нашими народами, але для поляків росіяни - це завжди братська душа. Ми сусіди. Російська культура, і література, і пісні завжди були популярні в Польщі. Коли в школі обов'язково вивчали російську мову, ця країна, така велика і багатоманітна, ставала для поляків ближче.

Україна отримала з боку Росії сумний досвід: анексію Криму, дестабілізацію кордонів на сході країни. Однак на Україні живе багато росіян, близько половини жителів країни говорить по-російськи. Російська культура не чужа українському народові! Навіть у Львові багато росіян. Між звичайними людьми немає антагонізму і розділень. Багато ставляться один до одного із взаємною повагою і розумінням. Думаю, що наші країни, як зазвичай, розділяє політика, різні партії". 

Також митрополит Мокшицький відомий своїм висловлюванням про те, що війна на Донбасі – це "божий знак про те, що українцям потрібно покаятися за Волинську трагедію". Згодом його намагались спростувати.

Ну і чого варта провокація, яку напередодні анонсували у Ватикані? Очікується, що під час цьогорічної Хресної дороги у Колізеї у Велику П’ятницю. Під час ХІІІ стації, присвяченій у цій версії роздумам про смерть Ісуса на хресті, хрест триматимуть сім’ї українки та росіянки як знак примирення між Україною та Росією. У Ватикані розповіли, що обидві жінки ще 20 років тому залишили свої країни та приїхали в Італію, однак не пояснили, як після такої кількості часу ці жінки зберегли свої зв'язки з їх країнами настільки, що можуть їх представляти.

Апостольський Нунцій в Україні Архієпископ Вісвальдас передав до Ватикану негативну реакцію з України щодо задуму Хресної Дороги і водночас закликав дивитися на це не з політичного боку, а з молитовного, "щоби Господь дарував нам в серці благодать прощення".

Новина про такі плани Ватикану обурила українців. Як повідомило видання Zaxid.net, віряни РКЦ та УГКЦ, що підпорядковуються Святому Престолу, стали звертатись до своїх єпископів з проханням завадити задумам Ватикану, що є зневагою українців, які потерпають від знущань, ґвалтувань та масового винищення росіянами української нації.

Фото Олена Ляхович, Гал-інфо

На звернення відреагував очільник УГКЦ Святослав. У своєму коментарі для Департаменту інформації УГКЦ він зазначив:

«Вважаю таку ідею невчасною, двозначною та такою, що не враховує контекст військової агресії росії проти України. Для греко-католиків України тексти і жести ХІІІ стації цієї Хресної Дороги є незрозумілими, ба навіть образливими, особливо в контексті очікуваного другого, ще кривавішого наступу російських військ на наші міста і села. Знаю, що й наші брати римо-католики поділяють ці думки та переживання».

Настоятель УГКЦ попросив переглянути цей проєкт. "Сподіваюся, що моє прохання, прохання вірних нашої Церкви, прохання вірних Римо-Католицької Церкви в Україні буде почуте", – сказав Блаженніший Святослав.

Андрій Юраш

Посол України у Ватикані Андрій Юраш повідомив, що посольство працює над цим питанням, намагаючись пояснити неможливість реалізації такої ідеї та очікувані наслідки.

А поки Папа Римський Франциск шукає "хороших рускіх" для українців, російські окупанти у Ворзелі (Бучанський район Київської області) зруйнували та пограбували семінарію Пресвятого Серця Ісуса.

Про це у Фейсбук розповів єпископ Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ в Україні Віталій Кривицький.

Російські окупанти у Ворзелі зруйнували та пограбували семінарію Пресвятого Серця Ісуса. Росіяни відбили голову статуї Пресвятої Богородиці.

"Вивезли практично все, що можна продати. Від кондиціонерів, пральних машин, комп’ютерів, роутерів, кухонного обладнання… аж до старих кросівок отця-ректора, в яких він полюбляв бігати. Останнє навряд чи продадуть, але о. Руслану від цього легше не буде, так само як іншим священникам та семінаристам, які втратили багато особистих речей. Викрадено також деякі літургійні речі, у тому числі пам’яткову чашу зі Святої Меси, яку очолював св. Йоан Павло ІІ у 2001 році на "Чайці" та монстранцію", - сказано у повідомленні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ