Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Економіка

ЄС зобов'яже виробників ремонтувати техніку після закінчення гарантії, а не викидати її

Європейська комісія ініціювала ухвалення нових вимог до виробників побутової техніки та електроніки, які зобов'яжуть їх ремонтувати продану техніку, зокрема навіть після закінчення гарантійного терміну.
Фото ілюстративне з відкритих джерел

Про це інформує Ліга.Бізнес з посиланням на Єврокомісію.

У Єврокомісії пояснюють, що зараз у випадку ламання техніки люди часто її просто викидають замість того, щоб відремонтувати та використати повторно. Іноді це стимулюють самі виробники, а часом споживачеві простіше купити новий товар, ніж шукати майстерню для ремонту.

"Протягом останніх десятиліть заміні часто надавався пріоритет над ремонтом, коли вироби виходили з ладу, а споживачі не отримували достатніх стимулів для ремонту своїх товарів після закінчення терміну юридичної гарантії", – йдеться у повідомленні. 

Через це тільки в ЄС щорічно утворюється до 35 млн тонн відходів у вигляді придатної до ремонту техніки, а споживачі змушені витрачати 12 млрд євро на їх заміну.

Згідно з пропозицією ЄК, тепер виробникам доведеться ремонтувати товари, на які ще діє гарантія, якщо це коштує так само або менше, ніж заміна.

Споживачі також матимуть право вимагати від виробників ремонтувати їхню продукцію протягом п'яти-десяти років після купівлі, навіть якщо на неї більше не діє гарантія.

"Правило десяти років" застосовуватиметься до продуктів, які підпадають під "вимоги ремонтопридатності" Євросоюзу. Сюди увійдуть пральні та посудомийні машини, сушарки, холодильники, телевізори, зварювальне обладнання, пилотяги, сервери та сховища даних. Також ЄС обіцяє додати до цього переліку мобільні телефони та планшети.

Пропозиція Європейської комісії, яка отримала назву "Право на ремонт", має бути погоджена Європейським парламентом і державами-членами, перш ніж вона стане законом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ