Слухай онлайн
Політика

Юнкер не бачить Туреччину членом Євросоюзу навіть у довгостроковій перспективі

Туреччина сьогодні перебуває не в тому становищі, щоб стати членом Європейського Союзу в найближчій перспективі, більше того, всі переговори про її вступ в ЄС будуть негайно припинені, якщо Анкара відновить смертну кару, заявив президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, передає Reuters.

"Я вважаю, що Туреччина, у своїй нинішній ситуації, не зможе стати членом (Євросоюзу – ред.) ні найближчим часом, ні навіть у більш довгостроковому періоді", – сказав він в інтерв'ю в ефірі французького телеканалу France 2 в понеділок, 25 липня.

За його словами, "якщо Туреччина завтра вранці відновить смертну кару, ми негайно зупинимо переговори, оскільки країні, яка має в своєму законодавчому арсеналі страту, не місце в ЄС".

Нинішня Туреччина не відповідає принципам і стандартам ЄС, Анкара повинна негайно змінити політичний курс, у свою чергу заявив президент Європарламенту Мартін Шульц в опублікованому в понеділок інтерв'ю газеті Bild.

"Якщо Туреччина хоче зберегти європейську перспективу, то Анкарі необхідна негайна зміна політичного курсу", - зазначив він.

"Туреччина сама руйнує перспективу вступу до ЄС, - вважає Шульц. - Якщо в країні буде знову введена смертна кара, то це буде означати кінець процесу її приєднання до ЄС".

"Той, хто хоче бути в ЄС, повинен дотримуватися певних стандартів, насамперед, дотримуватися демократичні правила гри, свободу вираження поглядів, права меншин та принципи правової держави", - підкреслив глава Європарламенту, якого цитує ТАСС.

"Мене турбує те, що турецький президент, очевидно, використовує невдалу спробу перевороту як привід звести рахунки зі своїми політичними супротивниками. Це зачіпає тисячі журналістів, суддів, науковців, держслужбовців і опозицію", - продовжував він.

На думку Шульца, Ердоган "вносить розкол в країні і ізолює себе на міжнародній арені".

Нагадаємо, спроба військового перевороту сталася в Туреччині в ніч з 15 на 16 липня, але завершилася провалом. Вже на наступний день почалися масові затримання і арешти. Не менш як 45 тисяч осіб було затримано, звільнено або відсторонено від роботи. Серед звільнених після спроби військового перевороту в Туреччині, крім військових і поліцейських, виявилися вчителі, декани університетів і журналісти, яких турецька влада вважає недостатньо лояльними президентові Реджепу Тайипу Ердогану.

Раніше видання The Telegraph писало, що Туреччину можуть виключити з НАТО. Держсекретар США Джон Керрі вже встиг попередити, що Туреччина може бути виключена з Альянсу у випадку, якщо президент Ердоган не припинить в країні "чистки" після провалу спроби здійснення в країні військового перевороту.

DT.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ