Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

З 1 вересня новонароджені будуть отримувати "бебі-бокси"

Пелюшки і серветки, підгузки і присипку, а ще соски, ковдри, одяг - в цілому предметів на 5000 гривень планують видавати в пологових будинках батькам при народженні дитини, - ВВС Україна.

Про ініціативу під назвою "Пакет малюка", або бебі-бокс розповів на засіданні уряду прем'єр Володимир Гройсман.

Видавати бебі-бокси почнуть в пологових будинках з 1 вересня 2018 року.

"Це речі, які можуть знадобитися дитині після народження, речі у які можна буде одягнути малюка, а ще косметика - олійка, присипки", - розповіла заступник міністра соціальної політики Олександра Чуркіна.

За її словами, такий пакет можна буде також використовувати як люльку для дитини, також там буде кілька ковдр і навчальні матеріали для матері.

Чиновниця зазначила, що такий пакет для малюка - поширена практика в багатьох країнах світу.

Видавати пакунок будуть додатково до вже існуючих виплат при народженні дитини.

Щороку в Україні народжується 400 тисяч дітей. Тобто щороку на закупівлю бебі-боксів доведеться виділяти приблизно 2 млрд гривень. Поки що невідомо, хто, як і в якій кількості буде закуповувати предмети для бебі-боксів.

Також на засіданні уряду оголосили про плани допомагати батькам наймати нянь для дітей до трьох років.

"Механізм є прозорим та простим - батьки самі офіційно наймають няню, а на кінець року їм відшкодують гроші за кожен місяць роботи няні", - розповіли про ініціативу у Мінсоцполітики.

Йдеться про суму, яка дорівнює прожитковому мінімуму для дітей віком до шести років. Зараз це 1490 грн на місяць.

Послуги нянь почнуть відшкодовувати з 1 січня 2019 року.

У Мінсоцполітики кажуть, що кошти на ці програми виділятимуть з державного та місцевих бюджетів.

Ініціатива з бебі-боксами зустріла у соцмережах неоднозначну реакцію.

Це дає надію, гарна ініціатива - пишуть одні. Підбір підгузків і косметики - це дуже індивідуальна справа і не всім все підходить, пишуть інші.

Дехто натомість радить виділяли кошти на проведення тестів на виявлення генетичних захворювань.

"І пофіг, що у лікарнях досі нема консультантів по грудному вигодовуванню чи психологів для породіль. А про раннє втручання - взагалі мовчу", - пише користувач Надія Потоцька.

Телеведучий та медіаексперт Роман Вибрановський пише, що породіллі будуть отримувати бебі-бокcи у той час, коли б мали отримувати якісні консультації від лікарів.

"В Україні з проблемами … з'являється така річ як "Раннє втручання". Це коли лікарі в стані відстежити дітей, які інакше розвиваються - від аутизму до синдрому Дауна, там багато особливих станів, щоб одразу допомагати їхнім батькам: вчити, розповідати, реабілітовувати, вчитися - щоб батьки і діти жили та вчилися, а не страждали. Все це мали би знати породіллі, отримавши консультацію лікаря. Але ні. Вони отримають бебі-бокс".

ВВС Україна

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ