Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

З 1 жовтня розпочинається військовий призов: що потрібно знати

Цьогорічний осінній призов на військову строкову службу розпочинається з 1 жовтня.
Фото Гал-інфо, Олена Ляхович

Про це інформує у фейсбуці Львівський обласний ТЦК та СП.

Упродовж вересня місяця юнакам від 18 до 27 років вже надходять повістки для проходження медичної комісії. Львівський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (далі ТЦК та СП) нагадує, що не отримання або ігнорування повістки не є причиною, щоб не з’явитись у ТЦК та СП). Згідно з Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» призовник має самостійно з’явитись у РТЦК та СП в десятиденний термін з дня оголошення початку призову. Осінній призов згідно з Указом Президента триватиме з жовтня по грудень включно. (УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №71/2021).

Терміни проведення осіннього призову на військову строкову службу можуть бути змінені відповідним Указом Президента, у зв’язку з епідеміологічною ситуацією в Україні.

Також слід зауважити, що відстрочка, яка надавалась абітурієнтам під час весняного призову для вступу у вищі навчальні заклади, під час осіннього призову надаватись не буде! Всі хто поступив на денну форму навчання у ВУЗи мають надати у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки довідки, що вони дійсно навчаються на денній (стаціонарній) формі навчання. Заочна форма навчання права на відстрочку не надає!

Ознайомитись із переліком причини на надання відстрочки можна за посиланням : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text стаття 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

Від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України:

  • які визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби в мирний час;
  • які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку;
  • які виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків першого та другого контрактів;
  • батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра яких загинули, померли або стали особами з інвалідністю під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних. Призовники, які мають право на звільнення від призову на цій підставі, можуть його не використовувати;
  • які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;
  • які були засуджені за вчинення кримінального правопорушення до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання;
  • яким після закінчення закладів вищої освіти присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ