Органічне добриво за унікальною технологією виготовлятимуть із харчових та садових відходів, які переробляються на станції компостування у Львові. Договір про співпрацю щодо цього підписали між ЛКП "Зелене місто" та українським виробником мінеральних добрив ТзОВ "РівТрейд" на початку липня. Про це повідомили 19 липня Гал-інфо у пресслужбі ЛМР.
Наразі перші 22 тонни компосту ЛКП "Зелене Місто" вже передало підприємству.
Як повідомив директор ЛКП "Зелене місто" Святослав Євтушенко, компост, виготовлений на станції компостування "Зеленого міста", тепер використовуватимуть в унікальній технології виготовлення українських органічних добрив.
"До речі, ТзОВ "РівТрейд" придбало 1 тонну компосту за 840 грн з ПДВ, у той час, як під час аукціону ми продали компост за 309 грн за 1 тонну. Основне призначення добрива, у складі якого буде наш компост, – це запобігання деградації ґрунтів і підвищення мікробіологічної активності. Водночас продукт сприяє зменшенню втрати корисних елементів внаслідок вимивання, допомагає підвищити вміст органічної речовини та зробити ґрунт оптимальним середовищем для росту усіх сільськогосподарських культур", - прокоментував Святослав Євтушенко.
Він також додав, що найбільша перевага добрива, виготовленого з компосту, – це органічна складова.
"Саме завдяки органічним компонентам, земля відтворює свій гумусовий шар. Так, корисні бактерії, які знаходяться в ґрунті, активізують свою діяльність і вступають у симбіоз із рослинами. Ці мікроорганізми покращують структуру ґрунту, виділяють антибіотики проти хвороботворних бактерій, азотофіксуючі бактерії насичують ґрунт атмосферним азотом і покращується обмін речовинами", - зазначив директор підприємства.
Нагадаємо, перша в Україні станція компостування запрацювала у Львові в січні минулого року. Цьогоріч у квітні компост, виготовлений із харчових та садових відходів, продали через аукціон. Нині продукт, який виготовляє ЛКП "Зелене місто", має попит серед мешканців та агропідприємств.