Криміналісти з експертами ДНДЕКЦ ідентифікували близько трьох тисяч убитих українців. Ще 2800 тіл залишаються досі не впізнаними й не ідентифікованими через відсутність порівняльного ДНК-матеріалу.
Про це інформує пресслужба Верховної Ради України.
У Комітеті з питань правоохоронної діяльності нагадали, що в липні 2022 Верховна Рада України прийняла напрацьований Комітетом Закон України "Про державну реєстрацію геномної інформації людини".
Станом на сьогодні, мобільні лабораторії дозволяють швидко відібрати ДНК у загиблого та у його родичів, такі лабораторії використовуються для ідентифікації тіл, зокрема, після ракетних обстрілів.
Заступник Голови Національна поліція України - керівник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе розповів, що зазвичай на місці події працюють відразу дві пересувних ДНК-лабораторії, одна з яких здійснює відібрання ДНК у загиблих, інша — у їхніх кровних родичів. Згодом за лічені хвилини відбувається порівняння наявного матеріалу та у разі збігу — встановлення особи.
"Зараз формується так звана база ДНК: наразі майже 16 тисяч родичів загиблих або безвісти зниклих здали ДНК. При цьому відбираються профілі під час повернення тіл наших захисників. Ці відомості зберігають в експертних закладах системи МВС", — зазначив Цуркірідзе.
Наразі криміналісти залучаються до фіксації наслідків обстрілів російською армією та до роботи на деокупованих територіях, у тому числі у місцях масових захоронень вбитих людей.