Як повідомляє прес-служба Центру громадського здоров’я України, на 80% збільшився показник захворюваності на COVID-19 в період з 18.05 до 18.06.
Станом на 18 червня в Україні показник захворюваності на COVID-19 склав 81,3 на 100 тис. населення. Показник летальності — 2,8%. Для порівняння, станом на 18.05 показник захворюваності на COVID-19 склав 45,1 на 100 тис. населення. Показник летальності — 2,9%.
Приріст підтверджених хворих за добу порівняно з попередньою склав +4,7%.
Нагадаймо, станом на 18 червня, 966 людей померло. Із них:
78,2% мали серцево-судинні захворювання;
21,7% — цукровий діабет;
13,1% — захворювання легень;
10,5% — захворювання нирок;
8,2% — новоутворення;
6,4% — неврологічні захворювання;
5,3% — захворювання печінки;
11,5% — інші види захворювань.
Навіть в умовах послаблення карантину необхідно ретельно дотримуватися правил фізичного дистанціювання, особистої та респіраторної гігієни.
????Дотримуйтесь вказівок органів влади.
????Якщо вам потрібно зробити покупки, тримайтеся на відстані не менше 1 метру від інших людей. Також рекомендуємо розглянути варіант онлайн-замовлення та доставлення кур’єром.
????Під час перебування у кафе чи ресторанах, не сідайте більше чотирьох людей за один столик.
????Дотримуйтеся респіраторної гігієни і етикету кашлю: кашляйте і чхайте в одноразову серветку, яку потім одразу треба викинути або, якщо її немає — у згин ліктя.
????Якомога частіше мийте руки протягом 20-40 секунд теплою водою із милом або обробляйте їх дезінфектором із вмістом спирту не менше 60%.
????Самоізолюйтеся у разі появи респіраторних симптомів та сконтактуйтеся із лікарем. Також потрібно ізолюватися від тих, з ким проживаєте, настільки, наскільки це можливо. Особливо, якщо живете із людьми похилого віку.
Фізична дистанція особливо важлива для людей, які мають вищий ризик ускладнень від COVID-19 (вік понад 50 років, наявність супутніх захворювань). Тому обмежте тісний контакт з іншими у приміщеннях та на вулиці.