Як повідомила голова Сихівської адміністрації Галина Гладяк, 17 липня забудовник отримав дозвіл у департаменті містобудування на видалення 12 дерев, однак взамін він зобов’язаний висадити 12 молодих саджанців і спільно з Інститутом просторового розвитку влаштувати зупинку, яка б відповідала вимогам маломобільних груп населення, облаштувати велодоріжку і зберегти решту зелених насаджень, - інформує прес-служба ЛМР.
ʺЗабудовник 17 липня отримав дозвіл у департаменті містобудування на видалення 12 дерев і натомість вони зобов’язані висадити 12 молодих гарних саджанців. Також ми неодноразово проводили тут зустріч з забудовником, він бере на себе зобов’язання висадити 12 нових молодих саджанців, і спільно з ʺІнститутом просторового розвиткуʺ, який розробляє проект благоустрою, влаштувати зупинку, яка б відповідала вимогам маломобільних груп населення, з влаштуванням велодоріжки і також зберегти зелені насадження. Забудовник бере на себе зобов’язання полікувати ті дерева, які залишаються, спеціаліст з догляду за зеленими насадженнями має приїхати до Львова в першій половині серпня, і тоді ці роботи будуть виконані.
Зазначу, ми запрошували сюди і представників екологічної інспекції, і представників з Лісотехнічного інституту, тобто вони не заперечують, що ті дерева, які там були, їх потрібно видалити, але натомість насадити потрібно молоді здорові зелені насадженняʺ, — розповіла Галина Гладяк, голова Сихівської адміністрації.
Як повідомили у мерії, зокрема у відділі екології, забудовник за зрубані дерева до бюджету міста заплатив близько 200 тис. грн.
ʺЗараз тут тривають будівельні роботи. Департамент містобудування на підставі дозвільних документів містобудівної документації дозволив зрізати 12 дерев, які є навпроти при входів для того, щоб в майбутньому ці будівлі могли нормально функціонувати.
Забудовник за зрубані дерева до бюджету міста заплатив близько 200 тис. грн і в майбутньому за ці кошти ми будемо закупляти дерева в паркиʺ, — розповів Ігор Тупісь в.о. начальника відділу екології департаменту містобудування ЛМР.
Втім, як зауважила Олександра Сладкова, заступниця директора ЛКП ʺІнститут просторового розвиткуʺ, після зрізання багряників виявилось, що ці дерева є хворі — про це свідчить вигляд зрізів стовбура.
ʺ12 багряників біля трьох входів в оновлений ʺПоляронʺ сьогодні зрізають. 27 багряників і всі липи з другого ряду залишаються. Там, на жаль, вже немає альтернативи, бо облаштовуються вхідні групи (сходи, пандуси, дашки). Навіть з точки зору будівельного законодавства місто мусить надати такий дозвіл.
Але справжня погана новина це зріз, який я бачу. Виглядає, що треба рятувати ті багряники, що лишаються, і боротися за висадку нових великих багряників на інших місцях. Бо нас цікавить те, що буде тут за 5−10−30−50 роківʺ, — розповіла Олександра Сладкова, заступниця директора ЛКП ʺІнститут просторового розвиткуʺ.