Слухай онлайн
Cуспільство

Захистити себе: що робити жінці у разі нападу

«Можна виділити два основні типи реакції на напад. Перша – це викид адреналіну, коли можна дати відсіч будь-кому. Це виграшний варіант. Є другий варіант, - коли від страху та нестандартної ситуації людина розгублена, ступорить і навіть закричати не може», - розповідає Майя Бреславська, командир 4-ї роти 4-го батальйону Національної поліції.

Після серії нападів на жінок у німецькому Кельні в новорічну річ Hromadske.tv попросило поліцейських показати найпростіші прийоми самооборони, які може застосувати жінка в разі нападу. Є універсальні прийоми, до яких може звернутися будь-хто, незалежно від фізичної сили й навичок.

До того ж, є кілька простих правил, яких варто дотримуватися у випадку нападу чи спроби нападу:

1. Якщо у вас є підозра, що вас хтось переслідує, особливо в темну пору доби, краще змінити маршрут та переміститися на добре освітлені вулиці, де є люди, крамниці тощо.

2. Не втрачати пильності, бути уважними завжди.

3. Тримати себе у гарній формі, регулярно робити вправи, займатися спортом – це дозволить вивчити особливості свого тіла та знати, на що воно спроможне.

4. Не йти по вулиці у навушниках – це розфокусовує увагу.

5. Не говорити на вулиці по мобільному телефону – він може зацікавити злодіїв.

6. Якщо на вас нападають – треба не соромитися кликати на допомогу, голосно кричати, робити все, щоб привернути увагу людей поблизу. Треба дати зрозуміти оточуючим, що ви в небезпеці.

7. Не повертатися до нападника спиною, не випускати його з поля зору.

8. Бути обережними у висловлюваннях, адже ми ніколи не знаємо, з ким маємо справу. Не слід переходити на образи, це може викликати агресію у відповідь і погіршити ситуацію.

9. Для самозахисту можна використовувати будь-які підручні засоби – підбори, металевий ключ, різні спреї (дезодорант, лак для волосся), заколки, шпильки, олівці, ручки тощо.

А на відео показано найпростіші прийоми самооборони, які дозволять звільнитися від нападника та виграти час для втечі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ