Слухай онлайн
Cуспільство

Закарпатська митниця ДФС здійснила митне оформлення 54 електромобілів

Закарпатська митниця ДФС здійснила митне оформлення 54 електромобілів, - ДФС у Закарпатській області.

З початку року в зон діяльності Закарпатської митниці ДФС оформлено 54 автомобілі з електричними двигунами. Цей показник перевищує минулорічний на 13%. У розрізі місяців динаміка ввезення таких транспортних засобів зростає, що свідчить про популярність еко-автомобілів в Україні.

До Державного бюджету забезпечено 3,38 млн грн. надходжень від сплати митних платежів. Найбільше ввозять екологічно чистого транспорту з Німеччини – 50%, Великобританії – 39% та Кіпру – 4%. Найпопулярніший бренд Nissan, представлений моделлю Leaf, яка була у вжитку після одно-дворічного використання у європейських країнах.

Варто зазначити, що Законом України «Про Митний тариф України» скасовано ввізне мито 8-10% на транспортні засоби, які оснащені електричними двигунами, залишивши тільки фіксовану ставку акцизу – 109/129 євро та ПДВ – 20% від вартості електромобілю з урахуванням ставки акцизу.

Збільшенню кількості ввезених електромобілів можливо передували такі фактори:

- електромобілям не потрібна сертифікація відповідності екологічним вимогам стандарту Євро-5 порівняно з іншими транспортними засобами, що дає можливість придбати екологічний транспорт, новий або трохи бувший у використанні, замість того, щоб сідати за кермо старих машин, які експортовані з Європи через невідповідність екологічним нормам;

- загальносвітовою тенденцією до зниження викидів парникових газів транспортом є повністю безпечний для людини та екології електромобіль, до того ж не створює шумового забруднення, оскільки його структура містить набагато менше деталей, здатних створювати шум, а проста конструкція електромобіля дає змогу спростити і зробити найбільш зручним його експлуатацію та використання (відсутність коробки передач, двигуна внутрішнього згорання та різного виду насосів);

- суттєва економія на пальному, на сьогодні ціна бензину є вищою за ціну електроенергії, висока енергоефективність (коефіцієнт корисної дії паливного двигуна – 16%, а коефіцієнт корисної дії електродвигуна – майже 85 %), ціна батареї суттєво знижується, якість значно підвищується, ціна бензину стимулює виробників для створення нових видів автотранспорту.

Державна підтримка розвитку ринку електромобілів в Україні розпочата з програми безвідсоткового кредитування на купівлю електромобілів, а також створенням робочої групи, яка розроблятиме «Електричну стратегію глобального переходу України на електромобілі».

Наразі на державному рівні розглядаються законопроекти для стимулювання придбання електромобілів, комплектуючих, зарядних станцій, тимчасово або взагалі звільнивши від сплати ПДВ та акцизу, що дасть змогу знизити вартість та працювати над покращенням інфраструктури їх використання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...