Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Волинь

Заява Світового Конґресу Українців до 85-их роковин Голодомору

Заява Світового Конґресу Українців до 85-их роковин Голодомору. Україна пам'ятає – світ визнає!

24 листопада 2018 р. українці всього світу відзначатимуть 85-ті роковини Голодомору-геноциду українського народу та згадуватимуть минуле, сподіваючись, що глибше усвідомлення цієї трагедії буде запорукою світлішого майбутнього.

Голодомор забрав мільйони життів в Україні та був одним із інструментів людоненависницької політики комуністичного режиму в знищенні української нації. Незалежна Україна завадила б геостратегічній цілі Радянського Союзу бути євразійською імперією. Щоб змусити непокірну ​​Україну залишатися в радянському лоні, сталінський комуністичний режим розгорнув напади на Українську Церкву та на українську національну, культурну і політичну еліту, а проти соціально-економічного фундаменту нації – хліборобів в українських селах - застосував штучний голод.

Подібний страх перед Україною переслідує сьогодні Президента Російської Федерації Владіміра Путіна, який, окрім військового арсеналу, використовує засоби дезінформації, заперечення фактів та введення в оману в гібридній агресії Російської Федерації проти України, котра знову змушена захищати свою незалежність та територіальну цілісність.

Цього року протягом 85 днів на знак єдності та солідарності свічку пам'яті запалювали щодня в іншій частині світу з метою підвищення обізнаності та зміцнення духу. Міжнародна акція «Запали свічку пам'яті» розпочалася в Україні, пройшла країнами діаспори та 24 листопада 2018 р. буде завершена під час державного відзначення роковин біля Національного музею «Меморіал жертв Голодомору».

Як гірке нагадування про паралізування тіла нації, яке пережив український народ, ця міжнародна акція присвячена дітям, чиї мрії та устремління в один день були жорстоко обірвані.

Тімоті Снайдер у своїй книзі «Про тиранію. Двадцять уроків двадцятого століття» написав, що «Історія не повторюється, але вона повчає».

Міжнародне співтовариство мусить прислухатися до уроків історії заради свободи, миру та глобальної безпеки. Щоб захистити наші спільні цінності демократії, основних свобод та прав людини, ми повинні діяти рішуче зі спільним усвідомленням минулого та його відлуння в сучасності.

Краще розуміння минулого додасть мужності, щоб захистити правду та добитися визнання Голодомору геноцидом українського народу всіма урядами світу та Організацією Об'єднаних Націй.

СКУ висловлює вдячність усім очевидцям Голодомору, які сміливо поділилися своїми історіями, щоб допомогти світові зрозуміти цю трагедію. СКУ звертається до всіх нащадків очевидців Голодомору із закликом стати голосом своїх батьків та дідів, яких уже немає серед нас. Разом ми повинні ділитися цими розповідями, що зміцнюватимуть українську націю та підтримуватимуть світло надії для всіх інших пригноблених народів, які, як ніхто інший, усвідомлюють ціну свободи.

Тож  у суботу, 24 листопада 2018 р., в Міжнародний день пам'яті жертв Голодомору, згадаймо кожну дитину, жінку та чоловіка, чиї життя були так безглуздо втрачені під час цього геноциду:

  • хвилиною мовчання і молитви о 19:32 за місцевим часом;
  • запаленням свічки пам'яті у вікнах своїх будинків;
  • участю в пам’ятних заходах та поминальних службах у ваших місцевих громадах.

Нехай пам’ять про жертв Голодомору буде вічною.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ