Слухай онлайн
Політика

Зеленський підписав закон щодо викривачів корупції

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон ʺПро внесення змін до Закону України ʺПро запобігання корупціїʺ щодо викривачів корупціїʺ № 198-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 17 жовтня 2019 року. Про це проінформували у прес-службі Глави держави.

Завданням документа є вдосконалення законодавства України у сфері захисту викривачів корупції з метою його узгодження з міжнародними стандартами та найкращими практиками.

Цей закон визначає правовий статус викривачів – осіб, що повідомили про вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, а також встановлює права, гарантії та механізми захисту цих осіб та осіб, прирівняних до них.

Також закон встановлює умови для розкриття інформації про корупцію, унормовує порядок розкриття інформації викривачем корупції, звільнення від юридичної відповідальності викривачів корупції за розкриття інформації про корупційне або пов'язане з корупцією правопорушення, а також забезпечення державного захисту викривачів корупції, зокрема захисту їхніх трудових прав.

Закон дасть змогу створити нову ефективну систему запобігання корупції на основі міжнародних стандартів, що сприятиме зниженню рівня корупції у державі, а відтак – розвитку економіки та зростанню добробуту громадян.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, Зеленський підписав закон щодо захисту інтелектуальної власності.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");