У Генеральній прокуратурі з’явився Департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, скоєні під час Революції Гідності 2013-2014 років.
Про це повідомила УП з посиланням на Генпрокуратуру.
Відповідний наказ підписав генеральний прокурор Руслан Рябошапка 21 жовтня.
У новому Департаменті буде три відділи, але не вказано, які саме.
Також повідомляється про ліквідацію управління організації та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини спеціальної категорії.
Цьому передувала заява Рябошапки 9 вересня про необхідність аудиту справ про злочини проти учасників "Революції гідності".
У справі Майдану є кілька епізодів застосування насильства до протестувальників та журналістів. У ніч на 30 листопада 2013 року у центрі Києва жорстоко розігнали мітингувальників – переважно студентів. 19 січня 2014 року загострилася ситуація сутичками на Грушевського – і 22 січня сталися перші жертви. 18 лютого в урядовому кварталі відбулися криваві сутички, 20 лютого 2014 року на Майдані розстріляли людей.
До "Небесної сотні" – загиблих тоді протестувальників – відносять понад 100 осіб.
У 2015 році Сергій Горбатюк заявляв, що розгін активістів Євромайдану 30 листопада 2013 року ініціював екс-президент Віктор Янукович, а організували його екс-голова МВС Віталій Захарченко та тодішній секретар РНБО Андрій Клюєв.
Восени 2018 року Горбатюк ініціював нову експертизу, хоча говорив, що більша частина з 4700 злочинів проти Майдану уже розслідувані: було повідомлено про підозру 442 особам, винесено 9 вироків.
А влітку 2019 року Горбатюк заявляв, що нове управління Генеральної прокуратури може зруйнувати механізм розслідування справ Майдану.
Організатори масових вбивств мітингувальників досі не названі та не покарані.