Слухай онлайн
Політика  |  Економіка  |  Cуспільство

Змінити «рахунок» на користь Майдану – не дати прийняти бюджет

Директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД Сергій Пархоменко переконаний, що в нинішніх реаліях змінити ситуацію на користь Євромайдану може лише економіка.

«Як би цинічно не звучало, але чим більше економічна ситуація буде бити по простих людях, тим більше шансів змінити владу ще до 2015 року. Лише економічний колапс поставить владу в глухий кут і змусить відправити у відставку уряд. Економічний тиск – єдиний в нинішніх умовах шанс на безкровну перемогу. Для цього опозиція повинна не допустити хоча б протягом місяця прийняття держбюджету на 2014 рік, а координатори Майдану повинні чітко спланувати і підготувати загальнонаціональний страйк включно з блокуванням підприємств, що знаходяться у власності регіоналів. Одне без іншого не дасть результату», - наголосив експерт.

Директор ОПАД також додав, що навіть докорінна зміна влади не достатня для нормального розвитку країни. 

«Для прогресу і реальної євроінтеграції необхідно зламати кланово-олігархічну систему, поставити олігархів під жорсткий контроль, можливо навіть шляхом блокування їх активів та виведення з їх власності ряду великих підприємств. З історії відомо, що кланово-олігархічна модель держави призводила до ліквідації державності як такої. Так було в Польщі у 18 ст., коли інтриги великих груп впливу – так званих магнатів – завершилися розподілом територій Речі Посполитої між її сусідами. Занепад Великої Римської Імперії – германської держави, створеної Карлом Великим, також був зумовлений непомірними амбіціями місцевих магнатів-землевласників. В результаті, до об’єднання всіх земель в середині 19 століття, німецька «імперія» являла собою набір кволих роздріблених квазі-держав. Нинішня політична й економічна модель Україна є прямою загрозою незалежності країни», - підкреслив політолог.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ