Слухай онлайн
Cуспільство

Звільнення моряків: посол розповів про очікування України від трибуналу ООН

Україна розраховує, що Міжнародний трибунал з морського права в Гамбурзі прийме її аргументи у справі незаконно затриманих у Керченській протоці 24 моряків, після чого Росія буде змушена виконати це рішення. Таку думку висловив посол України в Німеччині Андрій Мельник, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Укрінформ".

"Ми очікуємо, що суд вислухає наші аргументи і стане на наш бік, врешті прийме рішення на користь України - якомога скоріше звільнити українських моряків, яке РФ має виконати", - сказав Мельник.

Посол нагадав, що рішення Трибуналу в Гамбурзі, який є дуже важливою інституцією, має обов'язкову силу, а отже, Росія, за його словами, буде змушена виконувати це рішення.

Якщо ж, за його словами, буде спротив, то "є засоби впливи та примусу до виконання – через Раду Безпеки, через ООН, через політичний вплив".

Посол підкреслив, що в інтересах Росії виконати рішення Трибуналу, бо  "чим довше триває ця абсурдна ситуація за мотивами Кафки, тим довше від цього страждають не лише українці, але й імідж самої Росії".

Слухання за позовом України проти РФ у справі про незаконне затримання 24 моряків відбудуться 10 травня в Гамбурзі.

Європейська Правда

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ