Звіт депутатки ЛМР від фракції "Об’єднання "Самопоміч", за 2018 рік, Довжик Вікторії.
Виборчий округ № 10.
Голова комісії фінансів та планування бюджету
Народилась 19 лютого 1976 року у м. Львові.
Освіта: Вища. У 1998 році закінчила Львівський державний університет ім. І. Франка за спеціальністю «Економіст»;
У 2001 році закінчила Українську академію державного управління при Президентові України.
Професійна діяльність:
Львівська міська рада, заступник начальника управління - начальник відділу економічного розвитку управління економіки департаменту економічної політики.
2001 - 2007 - Львівська міська рада, головний спеціаліст відділу фінансового аналізу управління економіки;
-1999 – аудиторська фірма «Експерт-Аудит», бухгалтер;
Пані Вікторіє, черговий депутатський рік добігає до завершення. Що Ви планували зробити у 2018 році?
Сприяти реалізації тих інфраструктурних проектів, які були заплановані по Левандівці: капітальні вкладення в школи (зокрема спортивні об’єкти), реконструкція лісопарку «Білогорський», хідники і міжквартальні дороги мікрорайону, ремонт дитячих майданчиків, 1-й етап проекту каналізування Старої Левандівки тощо.
Працювати спільно з виконавчими органами над питаннями розвитку підприємництва у місті.
А що і як реально вдалося зреалізувати?
Щомісяця проводила і провожу прийоми громадян (18 протягом року), графіки прийомів розміщено в ЛКП «Сяйво» та ЛКП «Левандівка».
Підготувала 23 депутатських запитів та звернень.
Я є головою Комісії Фінансів та планування бюджету, відповідно, було проведено 45 засідань, в т.ч. виїзні засідання на підприємства. Прийнято підготовлені мною у співпраці з членами КФПБ та виконавчими органами рішення виконавчого комітету щодо спрощення процедури підготовки документації, погодження та фінансування об’єктів бюджету розвитку міського бюджету.
Окремо розповім про один випадок. Першочергово інвестором забудови вул. Рудненської передбачалося забудувати 10 га землі житловими висотними будинками. Після депутатських зауважень та обговорень проект доповнено об’єктами соціальної інфраструктури – школою та садочком, також, на сьогодні, згідно відкоригованого проекту значно зменшилась площа житлової забудови цього кварталу, натомість збільшено відсоток комерційних приміщень для розміщення об’єктів ділової інфраструктури. Окрім цього забудовником взято на себе зобов’язання щодо будівництва об’єктів транспортної інфраструктури (кільця, розв’язки, виділення окремої смуги для автобусів) перед початком забудови кварталу.
Я очолюю робочу групу для обстеження об'єктів нерухомого майна та земельних ділянок на території м. Львова, за ініціативи якої підготовлено рішення виконавчого комітету а також проект ухвали, що визначають процедуру відшкодування збитків міського бюджету недобросовісними землекористувачами.
Також співпрацюю з командою департаменту економічного розвитку, зокрема відділу ділових індустрій, а також командою Інституту міста. Є у складі робочих груп, якими підготовано фінансові механізми сприяння підприємництву, зокрема вже прийнято ухвалу про Маркетингові ваучери. Напрацьовано Концепцію Центру підтримки підприємництва Львівської міської ради.
Я зініціювала розгляд проблемних питань щодо конфліктної ситуації між підприємцями колишньої території заводу фрезерних верстатів про незаконне захоплення майна та порушення прав підприємців.
Як депутат провела навчання для депутатів місцевих рад інших міст щодо місцевих бюджетів.
Вікторіє, а що не вдалося і чому? Хто чи що заважає?
Шкода мені, що частина промислових зон завдяки рішенням міської ради вчергове перетвориться на житлову забудову.
А ще… Мені часто бракує часу.
Чим Ви найбільше пишаюсь у 2018 році? Що зробило щасливою?
Офіційно зареєстровано Західноукраїнський Кластер Індустрії Моди. Я є дорадчим членом Наглядової ради цього кластеру. Це вже четвертий кластер в місті до створення якого я долучилася. Як радник МГ співпрацюю з іншими кластерами: Видавництва та поліграфії, ІТ та Туризму. Також я у складі робочої групи для розробки плану дій з імплементації Європейської хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. В листопаді взяла участь у Всесвітньому Форумі Демократії в Страсбурзі, в рамках співпраці з Центром «Жіночі перспективи» підготовлено спільно з департаментом економічного розвитку проект ухвали «Про приєднання до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад».
Що найважливіше потрібно зробити у 2019?
Сприяти запуску в новому форматі роботи Центру підтримки підприємництва Львівської міської ради.
Запровадити новий фінансовий механізм Львівської міської ради для стимулювання підприємницької активності - відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами на обладнання для підприємців виробничої сфери.
Окрім вже працюючих робочих груп, планую взяти активну участь в розробці Програми сприяння підприємництву на 2020-2022 роки.
Долучатися до перспективного розвитку промислових зон міста, для створення передумов для розміщення нових підприємств (також маю надію, що вулиця Промислова залишиться місцем ділової інфраструктури, де ефективно працюватимуть не тільки існуючі, а також і нові підприємства міста Львова).