Відразу після завершення офіційної церемонії відкриття українсько-американських тактичних військових навчань «Репід Трайдент-2011», підрозділи країн-учасниць приступили до практичних занять на території Міжнародного центру міжнародного центру миро творчості та безпеки, повідомили у прес-групі навчань «Репід Трайдент - 2011».
Зокрема, у цей день було здійснено 60 стрибків з парашутом з гелікоптера Мі-8.
У десантуванні на майданчик приземлення «Бурякова нива», що знаходиться на Міжнародному центрі миротвочості та безпеки взяв участь підрозділ канадських парашутистів, серед яких 28 солдатів і три офіцери.
Разом із ними, у якості інструкторів здійснили стрибок 12 військовослужбовців 80 окремого аеромобільного полку.
Іноземні військовослужбовці спеціально прибули на тиждень раніше, щоб вивчити парашутне спорядження, яке є на озброєнні українського війська. Та завчасно відпрацювали техніку виконання стрибків. Адже спільне десантування виконувалось за допомогою української парашутної техніки.
Додамо, що під час ознайомчого курсу, канадські десантники проживали на території 80 окремого аеромобільного полку, командиром якого є полковник Віктор Копачинський.
На площадці приземлення десантники двох країн вшанували стару традицію військових парашутистів – обмінялися нагрудними знаками про здійснення стрибка. А українські десантники, до того ж подарували іноземним колегам блакитні берети та тільники.
На інших навчальних ділянках відбулися заняття із контролювання місцевості, у яких взяли участь два взводи військовослужбовців ЗС великої Британії. Військовослужбовці з Молдавії відпрацьовували питання несення служби на КПП. А солдати та офіцери української інженерно-саперної роти тренувались у застосуванні зброї.
Довідка:
25 липня на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки, що на Львівщині, стартувало масштабне українсько-американське тактичне навчання із залученням військ “Репід Трайдент – 2011”.
Двотижневе навчання є найбільшим заходом міжнародного військового співробітництва у поточному році. Приймаючою стороною та організаторами є Сухопутні війська Збройних Сил України.
Співкерівниками «Репід Трайдент – 2011» є заступник командира 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України генерал-майор В’ячеслав Назаркін та координатор проектів міжнародного військового співробітництва командування ЗС США у Європі пан Кевін Волк.
Разом із українськими військовими у навчанні братимуть участь близько 1400 військовослужбовців. Найбільша група – українська. Загалом у проведенні та забезпеченні “Репід Трайдент – 2011” задіяні 745 українських солдат і офіцерів з частин 8-го та 13-го армійських корпусів Сухопутних військ ЗС України.
Серед іноземних представників найбільша група від армії США – 362 військовослужбовці. Другий за кількістю іноземний підрозділ – від Збройних сил Молдови – 99 військовослужбовців. Щодо інших держав-учасниць навчання, то в Україну також прибули 80 військових від Збройних сил Великої Британії, 47 – від ЗС Сербії, 35 – від ЗС Польщі, 34 – від ЗС Канади, 20 – від ЗС Білорусі. Усі вони братимуть участь у практичному проведенні багатонаціональної аеромобільної операції .