Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Спорт

У Львові відбулися змагання з Історичного середньовічного бою

Найвитривалішими в ході змагань виявилися лицарі з харківського клубу «Шарухань». Вони здобули перемогу в клубних змаганнях в форматі «5х5». Бійці зі Львова нажаль не здобули жодних нагород.

23 Лютого у Львові відбувся Чемпіонат України з Історичного Середньовічного Бою, участь в котрому взяли понад 90 бійців з усієї України: Львова, Києва, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Одеси, Сум, Кіровограду, Хмельницького та Кам'янця-Подільського. Кращі із них, котрих визначили в ході змагань поїдуть в складі збірної України у Францію, на Міжнародний чемпіонат «Битва націй» 8-12 травня. Зауважу, зараз збірна України посідає другу сходинку в загальносвітовому рейтингу.

«Такі змагання у Львові відбудуться вперше. Проходили різні фестивалі біля Львова, але змагань такого масштабу і спортивного характеру не було. До Львова приїдуть найкращі бійці України, які займаються вже багато років. Ми бачимось на фестивалях, спортивних подіях, але вперше в історії України відбудеться відкритий, спортивний Чемпіонат, куди запросять глядачів. Цими боями займаються в усьому світі. Зараз відбувається ряд відбіркових змагань у Франції, Німеччині, Японії, Америці. Це цікаво, технічно та історично достовірно. Цей вид спорту особливий тим, що поєднує бойову, спортивну складову та культуру епохи кожного окремого народу і нації»,— розповів Ярема Іванців, голова оргкомітету Чемпіонату України з Історичного Середньовічного Бою.

Усі бійці на чемпіонаті представляли загалом 12 клубів з 9 міст України. Кожна команда займається реконструкцією певного історичного періоду та регіону. Як зазначають організатори, це надає більшої різноманітності обладункам та зброї, представленої на чемпіонаті.

Змагання відбувалися у двох номінаціях. Перша відкривала Чемпіонат – це номінація «тріатлон». У ній змагаються два бійці, застосовуючи чіткі удари по противнику. У бою використовуються два види зброї: півтораручний та одноручний меч в поєднанні з малим або великим щитом.

У номінації 5×5 змагається ціла команда. До команди входять 8 осіб: 5 – основний склад, 3 – запасні. Завдання полягає у тому, щоб за допомогою дозволених прийомів і дій вибороти перемогу у супротивника. Перемагає команда, яка змогла покласти команду противника на землю. Падіння бійця говорить про те, що він виведений з бою.

Перемогу в номінації «тріатлон» здобув Костянтин Наталуха (Суми), 2 місце Сергій Стеценко (Суми) та 3 місце Борис Башкатов (Суми). У командній номінації 5х5 переміг клуб “Шарухань” (Харків), 2 місце команда “Збірна Одеси” (Одеса) та 3 місце команда "ДЗХ" (Харків, Дніпропетровськ, Запоріжжя).

«Порівняти цей вид спорту з іншими складно – у кожному є щось своє. Наприклад, у цьому ти відчуваєш не тільки адреналін, якийсь кураж, а й на повну відчуваєш себе чоловіком. Все відбувається дуже швидко, нема часу на роздуми, ти маєш діяти. В інших видах спорту є суто ударна техніка за правилами, а тут ти в шоломі зі зброєю в атмосфері епохи. Це масовий, видовищний вид спорту. В інших такого нема. Наш клуб реконструює Галицько-Волинське князівство 13-го століття часів правління Данила Галицького. Більшість українських клубів реконструюють або Європу (Францію, Англію, Італію), або монголів, Іран. На наших теренах мало хто реконструює Русь. Ми намагаємося відновлювати культуру нашого регіону, популяризувати період розквіту Київської Русі. Ми хочемо максимально пропагувати нашу культуру.» - розповів в коментарі журналістам Фелікс Рябовол, кандидат у бійці збірної України з Історичного Середньовічного Бою.

Фото і текст – Сергій Бобра

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ