Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові вшанували річницю загибелі Романа Шухевича

У селі Білогорща під Львовом вшанували пам’яті головного командира УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича. На місці останнього бою та загибелі Романа Шухевича відбулася панахида, відтак керівництво області та міста, представники політичних партій та громадських організацій поклали квіти до пам’ятника командирові УПА, повідомила прес-служба Львівської облради.

До учасників численного віча звернулися голова Крайового братства УПА Олесь Гуменюк, син генерала Романа Шухевича, Герой України Юрій Шухевич, голова Львівської обласної ради Олег Панькевич.

Голова обласної ради Олег Панькевич, зокрема зазначив: «Сьогоднішні заходи на вшануванняпам’ятіголовного командира УПА, генерал-хорунжого Романа Шухевича є демонстрацією зв'язку поколінь та вічності ідеалів, за які боровся і загинув Роман Шухевич і тисячі бійців Української Повстанської Армії. Незалежність України – це результат боротьби Романа Шухевича і його армії. Але за двадцять років незалежності українська за формою Україна не стала українською за змістом. Україною продовжують керувати послідовник тих, хто її окупував, хто знищував Шухевича і УПА. Сьогодні теж триває війна - війна не тільки за українські природні, матеріальні ресурси, але й за свідомість і душу українця. Такі як Табачник калічать наших дітей, знищуючи нашу історичну пам'ять.

Дуже важливо, щоб і державні мужі, і громадськість відчували потребу і розуміли значення таких заходів, як сьогоднішній. Роман Шухевич є зразком командира, який у найважчий для України час зумів організувати боротьбу, яка тривала майже десятиліття. Роман Шухевич був для своїх бійців ідеалом і прикладом для наслідування. Таким він залишається сьогодні і для нас».

Як повідомила пре-служба львівської ОДА, голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк спільно із народним депутатом України Петром Писарчуком оглянули Львівський історичний музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича та ознайомились із життєвим шляхом видатного українця.

Фото - Йосип Марухняк

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");