26 березня в галереї головного корпусу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Ґжицького відбувся майстер-клас «Намалюй свою писанку».Традиційно щороку його проводять студенти університету для своїх молодших колег, а також для студентів аграрних закладів півдня та сходу України, які щороку з’їжджаються до університету, малюють свої писанки, переймають досвід, спілкуються з друзями, відвідують історичні місця Львова. Повідомила прес-служба університету.
Як розповіла в.о. голови профкому студентів та аспірантів Мар’яна Пилипів, сьогодні до університету прибули студенти з Одеського державного аграрного університету, Полтавського аграрного коледжу управління і права, Львівського національного аграрного університету, а також із Сумського політехнічного університету і, навіть, студентка з Японіїї, яка випадково дізналася про майстер-клас і виявила бажання навчитися малювати писанку.
Котайя приїхала до Києва, де вона зустрілася з колегами з міжнародної організації «Молодіжний освітній центр». Студентка навчається в університеті «Сан Мун» у місті Сеулі (Південна Корея). Там вона вивчає спеціальність «чиста любов у сім’ї». Дівчина багато читала про Україну і виявила бажання вивчити українські родинні традиції, які, на її погляд, є надзвичайно цінними для побудови сім’ї і створення у ній гармонійних відносин. Вона вважає, що українські звичаї, українські родинні цінності є цікавими і для Японії. Котайя вперше малювала писанку, на якій зобразила Герб України.
Її подруга Люмила Старцева, яка супроводжувала Котайю Україною, сама родом із Сумщини. Вона розповіла, що для неї є несподіванкою майстер-клас з малювання писанок. Вона також робить це вперше. А до Львова запропонувала Котайї поїхати спеціально, бо також багато чула і читала про родинні традиції західної України. «Котайя мені розповідала, що японці дуже відповідально ставляться до створення сім’ї і створення гармонії у ній. Тому вона вивчає таку дисципліну і готується до вважливого шляху у своєму житті. Для мене було несподіванкою, що вона вибрала для вивчення досвіду Україну. Адже я виросла на сході України і не можу похвалитись, що там є родинні цінності і традиції, які передаються з покоління в покоління. Натомість, Львівщина є своєрідним острівцем, де збереглися традиції предків. Я сама багато що вивчаю, намагаюсь запам’ятати і зберегти цей досвід», - розповіла Людмила.
Та не тільки ці дівчатка вперше малювали свою писанку. Наталя Остапенко та Аня Задорожна з Полтавського аграрного коледжу. Вони розповідали про те, які цікаві народні промисли є на Полтавщині, що можна побачити на Сорочинському ярмарку, але писанку вони малювали вперше.
Зате студенти з Одеси були впевненими і вправними художниками. Зінаїда Гребенюк розповіла: «Я була тут минулого року і намалювала свою першу писанку, привезла її до Одеси, зібрала студентство нашого вишу і також провела майстер-клас. А сьогодні ми приїхали цілою командою.
Студенти ЛНУВМ та БТ імені С.З.Ґжицького почувалися гостинними господарями. Вони добре підготувались: яйця, писачки, фарби, роздатковий матеріал про традиційні елементи писанок, - всього було у достатку. Семеро хлопців протягом години видули 60 яєць, 10 з яких тріснули. Але це не зашкодило магічному дійству – писанки малювали усі, хто мав бажання. На деяких з них були написи: Україна, Японія, Львів, Одеса, Полтава. Це означає, що українські традиції і цінності є вартісними не лише для українців, а й для світу. Це треба усвідомити, шанувати і гордитись.