Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

З квітня 2011 року Львівське товариство захисту тварин зафіксувало понад 40 випадків отруєння собак

У Львові фіксують чимало випадків загибелі безпритульних тварин. Органи внутрішніх справ України вживають заходи щодо цивілізованого вирішення наболілої проблеми безпритульних тварин. Однак, з травня 2011 року фіксуються випадки отруєння не лише безпритульних тварин, але й тих, які мають власників. Повідомив відділ зв’язків з громадськістю ГУ МВС України у Львівській області.

Так, з квітня 2011 року Львівське товариство захисту тварин зафіксувало понад 40 випадків отруєння собак. Щонайменше 15 разів мешканці Сихівського, Франківського, Галицького, Личаківського та Шевченківського районів міста Львова реєстрували заяви у відповідні райвідділи міліції. Як мінімум у трьох випадках було проведено розтин та судово-ветеринарну експертизу трупів собак і доведено факт отруєння протитуберкульозним препаратом ізоніазидом (тубазидом).

У 2012 році найбільше фактів мали місце в Шевченківському районі Львова, а саме - у період від 12 до 18 лютого 2012 року. Кількість отруєних собак у лютому значно перевищила цифру отруєних за 2011 рік загалом.

Як повідомив начальник сектору дільничних інспекторів міліції ЛУ ГУМВС України в Львівській області майор міліції Олег Сенькусь, усі звернення громадян, громадських організацій та державних органів були належним чином зареєстровані в територіальних підрозділах Львівського міського управління ГУ МВС України у Львівській області. За цими фактами було проведено перевірки та низку судово-ветеринарних досліджень трупів собак, у результати яких підтверджено факти отруєння протитуберкульозним препаратом ізоніазидом (тубазидом).

Варто зазначити, що про випадки отруєння тварин органи внутрішніх справ в більшості випадків повідомляються із запізненням, що не дає можливості вчасно реагувати на вищевказані події. Ніхто з громадян, які виявляли факти смерті безпритульних та домашніх тварин, не бачив осіб, що могли б вчинити дане діяння.

Лише за описом одного заявника працівники органів внутрішніх справ склали фоторобот особи, що могла бути причетною до цих подій. Це громадянин віком приблизно 30 років, ростом 1,8 м, худорлявої тілобудови, з чорнявим волоссям, темними очима, європейської зовнішності. За описом невідомий був одягнений в чорну куртку та мав чорний ранець зі синіми смужкам.

На встановлення вищеописаної особи було орієнтовано особовий склад працівників міліції та громадськість.

Поряд з тим, мають місце подання заяв загального змісту. Зокрема, люди скаржаться, що побільшало випадків жорстокого поводження з тваринами та їх отруєння, проте конкретні факти жорстокого поводження з тваринами не вказуються.

«Наразі матеріали за фактами жорстокого поводження з тваринами та отруєння собак працівники служб та територіальних підрозділів ЛМУ ГУМВС України у Львівській області скерували у прокуратури районів для надання правової допомоги», − додав Олег Сенькусь.

Довідка.

Станом на сьогодні на Львівщині діє 3 притулки для безпритульних тварин, у яких утримується 305 тварин, а саме: ЛКП «Лев» (м. Львів); Притулок «Милосердя» (смт Брюховичі); ПП «Роман» (м. Трускавець). Згідно з довідкою Львівської міської ради у м. Львові передбачено 65 майданчиків вигулу собак у громадських місцях. Окрім того, у 2012 році розпочинається реалізація проекту «S.O.S. – безпека співжиття людей та безпритульних тварин на польсько-українському прикордонні: Львів, Люблін, Луцьк та Івано-Франківськ». Проект передбачає впровадження програми обліку та реєстрації тварин; проведення дослідження чисельності безпритульних тварин та її динаміки у районах м. Львова; підготовку друкованої, відео-аудіо продукції соціально-освітньої компанії тощо.

Кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами передбачено статтею 299 Кримінального кодексу України. Згідно з частиною 1 вказаної статті, знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів або з хуліганських мотивів, а також нацьковування зазначених тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, − караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців. Відповідно до частини 2 вказаної статті КК України, ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього, − караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років.

 

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ