Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Чому депутати не захотіли голосувати за пропозиції Садового по структурі міськради

Міський голова Львова Андрій Садовий на сесії, яка відбулася 1 грудня, запропонував депутатам проголосувати за внесення змін до структури виконавчих органів Львівської міської ради. Однак депутати виступили проти такої пропозиції, незважаючи на наполягання міського голови.
Фото - Сергій Бобра, Гал-інфо.

Голова фракції «БПП «Солідарність» Петро Адамик заявив, що питання потрібно опрацювати його додатково. Він наголосив, що депутати побачили рішення лише перед голосуванням. Цю пропозицію підтримали й інші голови фракцій. Однак Андрій Садовий наполіг на тому, щоб питання таки заслухали без голосування.

Міський голова запропонував, аби одному із його заступників були підпорядковані департамент економічної політики та департамент містобудування.

Зокрема, у проекті рішенні пропонується внести зміни до ухвали міської ради від 06.07.2006 № 94 “Про затвердження структури виконавчих органів Львівської міської ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів, витрат на їх утримання“ (зі змінами):

1.1. Перейменувати посаду заступника міського голови з питань містобудування та інфраструктури на заступника міського голови з економічних питань та містобудування.

1.2. Перейменувати посаду заступника міського голови з підготовки до ЄВРО 2012 на заступника міського голови з питань розвитку.

1.3. Вивести управління капітального будівництва з підпорядкування першого заступника міського голови та передати у підпорядкування заступника міського голови з економічних питань та містобудування.

1.4. Вивести департамент житлового господарства та інфраструктури з підпорядкування заступника міського голови з економічних питань та містобудування та передати у підпорядкування першого заступника міського голови.

1.5. Вивести департамент фінансової політики з підпорядкування першого заступника міського голови та передати у підпорядкування Львівському міському голові.

1.6. Вивести департамент економічної політики з підпорядкування першого заступника міського голови та передати у підпорядкування заступника міського голови з економічних питань та містобудування.

1.7. Викласти додаток у новій редакції згідно з додатком.

2. Виконавчому комітету Львівської міської ради:

2.1. Підготувати та подати на розгляд міської ради проекти ухвал про затвердження структури виконавчих органів Львівської міської ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів, витрат на їх утримання і про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради.

2.2. Затвердити положення про виконавчі органи Львівської міської ради відповідно до цієї ухвали.

Начальник юридичного управління Львівської міської ради Гелена Пайонкевич під час доповіді нагадала, що структура Львівської міськради останній раз змінювалася у 2006 році.

 «Очевидно, що структура недосконала, а повноваження не відповідають актуальному стану. Відповідно, міський голова виніс пропозицію, згідно із законом, до сесії міської ради про формування нової структури», – сказала Гелена Пайонкевич.

Цю пропозицію депутати назвали «косметичними змінами» і відмовилися розглядати це питання через пересторогу, що Андрій Садовий насправді законсервує стару структуру.

У коментарі Гал-інфо голова фракції «Народний контроль» Валерій Веремчук сказав: «Я не розумію, як і більшість колег-депутатів, для чого це рішення виносили на сесію міської ради. Дійсно, структуру потрібно міняти, але зміна назви не змінить суть і якість роботи».

Він припустив, що це може бути спроба міського голови скористатися тим, що є нові депутати, а їх понад 50, які вперше прийшли у раду і ще не розуміють усіх принципів її роботи, щоб зробити косметичну зміну і відкласти чи взагалі "затерити" питання зміни структури, як цього вимагає час.

«Тому була пропозиція колег, і ми її підтримали, не розглядати питання та не приймати жодних рішень. Я впевнений, що керівники комісій та фракцій ознайомилися з департаментами та управліннями, побачили, як приймаються рішення, скільки бюрократичних сходинок проходить документ... Львів’янин дуже довго чекають відповіді на свої звернення і, як правило, це є відписки, які не вирішують проблем. Треба міняти структуру, дивитися, де дублюються функції, зменшувати кількість чиновників, які візують документ, щоб зручно було саме громадянам, а не чиновникам. Косметична зміна нібито виконує закон, який вимагає прийняти нову структуру при новій каденції, але нічого не дає самим львів’янам», - сказав Валерій Веремчук.

Він додав, що пропозиція міського голови – це формальне виконання закону, яке консервує проблеми в міській раді.

«Це було непотрібне рішення, яке нічого не дає для міста. Окрім того, може повторитися історія попередньої каденції, коли роками нічого не мінялося», - нагадав Валерій Веремчук.

Керівник фракції ВО «Свобода» Маркіян Лопачак в коментарі Гал-інфо нагадав, як міський голова за минулу каденцію не змінив структуру на вимогу депутатів.

«Цього разу міський голова заявив, що протягом місяця подасть бачення нової структури, а на сесії пропонували внести зміни до теперішньої структури в контексті зміни назв і підпорядкування. «Свобода» має своє бачення структури і воно кардинально відрізняється від бачення міського голови. Ми ще за минулої каденції мали суперечки, які закінчувалися судовою тяганиною. Концепція міського голови полягає у тому, що структура має працювати для полегшення роботи міського голови. Позиція «Свободи», що структура має працювати для львів’ян. Має бути зменшена чисельність чиновників. Це суцільне дублювання повноважень, і в кінцевому результаті ми отримуємо колективну безвідповідальність. На наше бачення, структура має бути такою, щоб була персональна відповідальність кожної людини, яка працює в ній. Не потрібно дублювати повноваження, адже нині людина, яка звертається до ради з того чи іншого питання, опиняється в полоні паперовій тяганині. Ми за максимальне спрощення. Важко говорити про бачення Садового, бо ми лише чуємо, що буде нова структура, але ніхто її не бачив і ніхто не може нічого сказати», - зазначив Маркіян Лопачак.

Голова фракції УКРОП Ігор Телішевський в коментарі Гал-інфо зазначив: «Структуру міськради потрібно міняти, але ми не могли проголосувати за те, що нам показали в день сесії. Це сирий варіант, йдеться просто про зміну назв. Нам надали замало інформації».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ