Слухай онлайн
Cуспільство

510 гривень штрафу за порушення ПДР на вул. Митрополита Андрея

Журналістка Гал-інфо відправилась у ранкове патрулювання разом з працівниками Львівської поліції, задля того, щоб виявити правопорушників, які своїми діями створюють небезпечні ситуації на перехресті вулиць Митрополита Андрея, площі Святого Юра та вулиці Шептицьких.
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
1/5

На цьому перехресті за 100 метрів від світлофору розташований знак, який вказує на праву смугу, як смугу для руху тролейбусів та автобусів. Проте водії часто нехтують цим правилом і виїжджають на «територію» громадського транспорту, чим порушують ПДР.

Спершу варто зазначити, що мова йде про знак «5.11». Цей прямокутний знак синього кольору з білим автобусом, над яким біла стрілка, називається «Смуга для руху маршрутних транспортних засобів». Він говорить про те, що смуга призначена тільки для транспортних засобів, що рухаються за встановленими маршрутами попутно із загальним потоком транспортних засобів. Дія знаку, що встановлений праворуч від дороги, поширюється на праву смугу руху, як у нашому випадку.

1/1

У коментарі для Гал-інфо інспектор патрульної поліції Львова лейтенант Роман Чавс розповів, що на цьому перехресті водії часто порушають правила, що загрожує їм сплатою штрафу у розмір 510 грн.

«У Львові на перехресті вулиць Митрополита Андрея, площі Святого Юра, а також вулиці Шептицьких організований рух, який передбачає, що громадський транспорт переміщується вздовж окремої смуги. Це означає, що виїжджаючи зі сторони вилиці Степана Бандери на вулицю Митрополита Андрея, по правій стороні дороги можуть їхати тільки тролейбуси, автобуси – тобто транспорт, який рухається за визначеним маршрутом. Це забезпечує розвантаження руху, задля того, щоб громадський транспорт їздив без перешкод, а відповідно пасажири не затримувались у заторах через автівки.

Проблема у тому, що тут водії мають спокусу: скористатись вільною правою смугою. Деякі з них не достатньо пильно слідкують за дорожніми знаками, а дехто просто нехтує правилами дорожнього руху. Сьогодні під час патрулювання впродовж години на цьому перехресті ми зафіксували близько п’яти порушень».

Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
1/4

Як правило водії задля уникнення покарання здійснюють різні маневри. Наприклад, намагаються перелаштуватись з недозволенної для них правої смуги у ліву, або звертають на вулицю Шептицьких чи розвертаються і їдуть в іншому напрямку вулиці Митрополита Андрея. Такими маневрами правопорушники спричиняють небезпечну ситуацію на дорозі.

У коментарі для Гал-інфо водій-правопорушник Володимир, якого зупинила поліція, пояснив нам свою позицію: «На жаль я не побачив знаку, який говорить про виділену смугу руху.  Просто стояла машина, яка заступила мені огляд. Я завжди дотримують ПДР, тому у жодному разі я не ходів навмисно порушити правила. Тим паче, коли я тут останній раз їхав, то всі знаки дозволяли рухатись по правій стороні дороги і звертати праворуч. Сьогодні тут вже новий знак. Я про нього не знав».

Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
1/7

Інші ж водії намагаються запевнити правоохоронців, що поспішають у лікарню, везуть дитину у садочок, школу тощо. Тим самим вони показують, що їхні особисті потреби мають пріоритетність над іншими учасниками руху.

Роман Чавс розповів, як водії себе ведуть, коли патрульні їх зупиняють: «Часто водії до останнього сперечаються і не визнають своєї провини, кажучи, що вони не місцеві, а в їхньому місті таких правил нема. Але хочу зауважити, що правили дорожнього руху мають загальний характер та поширюються на всіх і діють на території всієї України.

Законодавець в кодексі про адміністративні порушення передбачив декілька видів покарань. Наприклад, усне зауваження, попередження, передача на поруки трудового колективу, а також грошеве стягнення. Але конкретно за це правопорушення передбачений саме штраф.

Якщо ж правоохоронцю вдалось зафіксувати порушення ПДР, то за рух звичайного транспорту на спеціально відведеній смузі для громадського – передбачене покарання у вигляді адміністративної відповідальності у розмірі 510 грн. Після зупинки автотранспорту ми на місці складаємо адмінпротокол.

Раніше ми заповнювали спеціальний бланк, де печаткою наносилися реквізити для сплати. Та десь рік тому у нас з’явилось нововведення: на службовому планшеті можна створити електрону постанову, яку ми вносимо у систему. Далі завдяки мобільному принтеру, який ми маємо з собою, маємо можливість роздрукувати квитанцію.

Є три способи оплати штрафу. Перший – це у будь-якому відділенні банку. Другий – можна розглядати, як варіант, онлайн платежі «Приват24». Також можна сплати штраф за порушення ПДР на місці через термінал. Та все ж ми звертаємось до водіїв, щоб ті не порушувати ПДР, адже це безпека всіх учасників руху та особисто кожного з них».

Фото: Олена Ляхович
Фото: Олена Ляхович
1/2
Олена Ляхович, Гал-інфо.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ