Слухай онлайн
Cуспільство

"Карпатська казка" навпаки

У Славському поблизу відпочинкового комплексу "Карпатська казка" працівники Державної екологічної інспекції у Львівській області виявили витік рідких нечистот та зафіксували перевищення вмісту забруднюючих речовин в пробах ґрунту в 2 рази.

Водночас до відповідальності винні особи поки що не притягнуті.

У нещодавно опублікованій статті "Чому смердить у лісі поблизу "Карпатської казки" «Гал-інфо» розповідало про те, що у селищі Славське поблизу гори Тростян низка приватних садиб, не маючи вигрібних ям, каналізаційні води роками (!) спускають прямо в карпатський ліс.

І що з поміж них «знайшлися» розкішні котеджі посадовця Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Ігоря Грицака та його сина Остапа Грицака, які входять до складу відпочинкового комплексу «Карпатська казка». А також - житловий будинок колишнього директора-розпорядника ФГВФО Костянтина Ворушиліна. В селищі Славське всі ці будинки стоять на одній вулиці – Волошина.

Увага також акцентувалась на тому, що журналіст «Гал-інфо» на власні очі побачив, як власники розкішних садиб «дбають» про довкілля, зафіксувавши на фото будівлю, схожу на загальну вигрібну яму, розірвану трубу, що вела до цієї ями (з якої витікали нечистоти) та широкий чорний струмок, що прямував згори донизу прямо в карпатський ліс.

Що виявила постійна депутатська комісія

Звернення щодо фактів забруднення довкілля «славськими» котеджами були скеровані на адресу Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, обласної Державної екологічної інспекції, Славської селищної ради.

Найоперативніше відреагувала Славська селищна рада, посадовці якої раніше «чомусь» роками «не помічали» забруднення довкілля власниками котеджів поблизу гори Тростян.

Зокрема, стало відомо про реакцію з боку постійної депутатської комісії з питань охорони навколишнього середовища, природокористування та захисту лісів Славської селищної ради.

Дана комісія у складі її голови Василя Матіїва та членів комісії – Олексія Левковича та Миколи Хрипти, в присутності секретаря селищної ради Максима Ареф’єва, інспектора охорони природи Віталія Ставицького, «встановила факт порушення вимог щодо поводження з відходами, а саме мало місце скидання рідких відходів за зовнішніми ознаками схожих на нечистоти» (цитуємо дослівно відповідь заступника Славського селищного голови з питань виконавчих органів Володимира Безеги, яку отримав автор публікації Віктор Корнієнко).

Даний посадовець також повідомив, що Славською селищною радою було скеровано листи Ігорю Грицаку, Остапу Грицаку та Костянтину Ворушиліну «про усунення в п’ятнадцятиденний термін порушення щодо поводження з відходами, а саме: привести у відповідність септики каналізування згідно вимог або встановити ліцензовані системи каналізації».

Рідкі нечистоти є, винних немає

Рішучість, з якою депутати та посадовці Славської селищної ради взялись за порушників благоустрою та природоохоронного законодавства, вселяла неабиякий оптимізм. Тим більше, що це співпало із квапливою заміною вищеописаної розірваної труби на нову, яку (як вдалось зафіксувати автору цих рядків) нашвидкоруч підперли ломаками із зрізаних дерев.

Фото автора

Фото автора

Однак оптимістичні очікування зберігалися недовго: лишень до тих пір, поки на надійшла відповідь на звернення із Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

У ній йшлося про висновки тимчасової комісії Славської селищної ради, до складу якої, зокрема, увійшов заступник начальника управління – начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Сколівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області Іван Щербанович.

«Вийшовши на місце», дана тимчасова комісія (так само як «постійна») встановила «факт порушення вимог щодо поводження з відходами, а саме мало місце скидання рідких відходів за зовнішніми ознаками схожих на нечистоти».

Разом з тим, як вбачається із відповіді, комісія взяла до уваги слова «представника даних громадян» (яких громадян – не вказано) громадянина на прізвище Свердун, «який підтвердив, що дійсно в кінці березня на початку квітня 2019 року був прорив каналізаційної системи, яку за два дні відремонтували». Це за обставини, що розірвану трубу, з якої витікали нечистоти, автор цих рядків зафіксував на початку серпня 2019 року. А із розповідей місцевих жителів випливало, що каналізаційні води із розірваної труби роками спускалися прямо в карпатський ліс...

У відповіді також йшлося про висновки «комісійного обстеження», у ході якого було встановлено, що «очисна система відремонтована, знаходиться в діючому стані та забезпечує належний відтік каналізаційних відходів в чотири герметичні відстійники, які встановлені в окремому побудованому приміщенні».

Йдеться про «очисну систему», яку місцеві жителі називали «недобудованою вигрібною ямою». Що саме недобудували у цій конструкції, під час її огляду автору цих рядків з’ясувати не вдалося. Однак в очі кинулося інше – витоки нечист поруч з цією спорудою, що, вочевидь, «просочувались» через її фундамент (стіни) та утворили невеличке озерце. Свідчило це лише про одне: «очисна система» належним чином аж ніяк не функціонує.

Однак повернімося до вищеназваної відповіді. З її змісту вбачалося, що притягувати до відповідільності порушників природоохоронного законодавства, себто власників елітних котеджів, ніхто не збирається. Тому що нема за що...

Остання надія на екологічну інспекцію

Працівники Державної екологічної інспекції у Львівській області, відреагувавши на звернення автора цих рядків, у Славському побували 5 вересня – аби провести держконтроль за дотриманням природоохоронного законодавства.

У ході даного заходу (як зафіксовано в акті проведення держконтролю), з'ясувалося наступне: біля будівлі очисних споруд, що знаходиться на земельній ділянці, попереднє погодження на яку отримав Грицак І.Ю., «виявлено витік рідких нечистот на грунт та місце прориву труби, що веде до даної будівлі (місце прориву ліквідоване)». Окрім того, «на відстані орієнтовно 15 м. на схід від будівлі очисних споруд виявлено витік рідких нечистот, що ймовірно належить будинковолодінню по вул. Волошина».

А тепер про головне – про результати проведення держконтролю.

Із відповіді Державної екологічної інспекції у Львівській області від 23.03.2019 року (на запит щодо отримання публічної інформації), підписаній в.о. начальника інспекції Романом Конопадою:

«В ході проведення держконтролю відділом інструментально-лабораторного контролю Інспекції відібрано проби грунту для визначення вмісту забруднюючих речовин. Згідно протоколу №(371-373)/19 вимірювань показників складу та властивостей грунтів від 16 вересня 2019 р. поблизу житлових будинків №57 і №73 по вул. А.Волошина, смт. Славське, виявлено перевищення. У пробі №1-371, площею 21 м2, по амонію (обмінному), у перерахунку на азот амонійний N(NH4+) у 2,0 рази відносно фонової концентрації. У пробі №2-372, площею 40 м2, по амонію (обмінному), у перерахунку на азот амонійний N(NH4+) у 2,2 рази відносно фонової концентрації.

Інспекцією вживаються належні заходи реагування для притягнення винних осіб до відповідальності згідно чинного законодавства».

«Гал-інфо» має намір і надалі стежити за тим, як Славська селищна рада, контролюючі органи усувають порушення санітарного та екологічного законодавств, правил благоустрою власниками елітних котеджів поблизу гори Тростян.

Віктор Корнієнко

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");