Слухай онлайн
Cуспільство

Як в Україні діятиме закон про донорство ?

24 червня 2018 року набрав чинності Закон України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині». Закон діятиме з 1 січня 2019 року.

Законопроект передбачає обов’язкову подачу письмової згоди людини, яка бажає стати донором органів після смерті до закладу охорони здоров’я, що отримав ліцензію на провадження такої діяльності. Згода на донорство буде вноситись до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, яка в свою чергу повинна запрацювати до 1 жовтня цього року. Варто також зазначити, що для осіб, які не надали своє згоди – діятиме презумпція «незгоди».

Заклади охорони здоров’я, які забажають проводити операції з трансплантації будуть змушені отримати відповідну ліцензію, а також мати у наявності усе необхідне матеріально-технічне забезпечення, зокрема: обладнання для констатації смерті мозку людини, а також устаткування і транспортні засоби для перевезення анатомічних матеріалів людини у межах України.

Інформацію про згоду на посмертне донорство законодавець пропонує вказувати спеціальною відміткою у посвідченні водія, або у паспорті громадянина України.

Якщо у вас виникли питання чи необхідність юридичної допомоги в підготовці скарги та/або адміністративного позову, звертайтесь до Юридичної ЛІГИ.

тел. 096 527 17 22

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...
");