Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

10 нюансів про Ryanair, які потрібно знати, щоб не переплачувати за авіаквитки

Якщо ви часто літаєте лоукостерами, мабуть, ви вже знаєте про ці особливості дешевих перельотів. Проте у світлі останніх подій та приходу Ryanair в Україну не зайвим буде ще раз нагадати про всі нюанси, з якими стикаються пасажири при польотах лоукостером.

1. Дешеві авіаквитки купуйте відразу.

Існує поширена думка: чим раніше пасажир купить квиток на авіарейс, тим дешевше він йому обійдеться. Але з Ryanair це правило працює тільки частково. Якщо справа стосується акцій, де квитки коштують по 2, 5 або 10 євро, то необхідно їх купувати в той же момент.

2. Полюйте за квитками зі знанням справи.

Якщо ж пасажир не встиг придбати дешевий акційний квиток, то у нього ще є шанс купити дешевий квиток. Для цього потрібно зайняти вичікувальну позицію. Найбільша ймовірність придбати дешеві квитки існує в період між 25 і 15 тижнями до дати вильоту.

В останній місяць перед вильотом вартість квитка підвищується за такою шкалою: за 29 днів до вильоту – на 1,5%, за 22 дні – на 14%, за 15 днів – на 30%, за 8 днів – на 75%, за 1 день – на 293%.

Із 30 жовтня Ryanair розпочне бюджетні авіарейси зі Львова

3. Обирайте для покупки авіаквитка правильний день.

День покупки також грає роль. Скажімо, якщо ви будете купувати квиток в суботу або неділю, то система запропонує вам квитки за вищу ціну. Найсприятливішим днем для придбання квитків на рейси Ryanair вважається четвер. За ним ідуть вівторок, п’ятниця, понеділок і середа (в порядку спадання знижки). Також потрібно пам’ятати, що у Ryanair квитки на вихідні (п’ятниця вперед, неділя назад) будуть коштувати дорожче, ніж в будні дні.

4. Розбивайте свій маршрут на 2 сегменти задля економії.

Користувачі Ryanair помітили ще одну особливість. Якщо купувати квитки туди-назад не відразу, а розбити їх на два окремих напрямки і купувати окремо, то можна трохи заощадити. Але ця “фішка” частіше спрацьовує на рейсах до / з Великобританії, хоч навіть тут вона працює не завжди.

5. Уважно заповнюйте дані про пасажира, щоб уникнути штрафів. 

Під час бронювання пасажир може допустити помилки в написанні прізвища або написати інше прізвище. В такому випадку у нього є 24 години від моменту бронювання, щоб виправити помилки. Після закінчення даного терміну заміна прізвища може обійтися дорожче самого квитка: онлайн-заміна буде коштувати 110 євро, заміна в аеропорту – 160 євро. Іноді такі збори призводять до курйозних випадків.

У 2015 році британець Адам Армстронг за 103 фунта поміняв своє прізвище, щоб не платити додаткових 220 фунтів за зміну прізвища у квитку. Згодом в Ryanair заявили, що Адам Армстронг не розібрався в правилах, він міг би внести зміни в бронювання за 110 фунтів.

6. Вносьте зміни до вашого маршруту в межах доби.

Якщо ж пасажир хоче змінити дату польоту або маршрут польоту, то у нього теж є 24 години з моменту бронювання. В цьому випадку Ryanair може попросити доплату або вимагати повернути різницю за квиток на інший напрямок без будь-яких додаткових комісій. По закінченні терміну зміна дати або маршруту обійдеться в низький сезон в 30 євро (онлайн), 45 євро (в аеропорту), а на маршрутах в Грецію і Канарські острови ще дорожче – 50 євро (онлайн) і 75 євро (в аеропорту). У високий сезон розмір зборів ще вище: 40 і 60 євро для звичайних рейсів, 60 і 90 євро для міжнародних рейсів до Греції і на Канарські острови.

Дати низького і високого сезонів коливаються, оскільки частково прив’язані до свят – Великодня і Різдва. Уточнити час сезонів на рік можна на сайті авіакомпанії, або в колл-центрі. В цьому році високий сезон буде з 7 по 18 квітня, з 1 червня по 30 вересня і з 21 грудня по 4 січня.

7. Уважно вивчайте норми безкоштовного перевезення багажу. 

Доволі частими є конфлікти між Ryanair і пасажирами з приводу багажу і ручної поклажі. У цьому питанні клієнтам лоукостера слід бути особливо обережними. Зараз авіакомпанія дозволяє безкоштовно проносити на борт дві одиниці ручної поклажі: одну – вагою до 10 кг і розміром 55x40x20 см, іншу – розміром 35x20x20 см. Якщо сумки або рюкзаки не підпадають під ці параметри, то вони будуть оформлені як багаж і вам доведеться доплатити 50 євро.

Авіакомпанія дозволяє безкоштовно проносити на борт дві одиниці ручної поклажі: одну – вагою до 10 кг і розміром 55x40x20 см, іншу – розміром 35x20x20 см.

Перевезення багажу є платним. Один пасажир може оплатити до 3 сумок вагою по 15 або 20 кг. Вартість однієї сумки, оплаченої онлайн, вагою до 15 кг складе від 10 до 40 євро, вагою до 20 кг – ще плюс 5-10 євро (15-50 євро). При оплаті в аеропорту ціни трохи підвищаться: від 25 до 50 євро буде коштувати сумка до 15 кг, до цієї суми потрібно буде додати ще 10 євро за сумку вагою до 20 кг (тобто 35-60 євро). Надлишкова вага обійдеться недешево: 10 євро за кожен кілограм. До того ж оплату можна провести тільки в аеропорту.

8. Реєструйтеся он-лайн безкоштовно. 

Реєстрація на рейс досить проста. Можна безкоштовно зареєструватися онлайн або заплатити 45 євро і зробити це в аеропорту. Що стосується повітряних гаваней, то раніше існувала думка, що Ryanair літає в незручні і віддалені аеропорти. 10 років тому це було правдою, але в останні роки авіакомпанія все більше переводить рейси в центральні аеропорти. В кінці минулого року лоукостер оголосив про захід до аеропорту Франкфурта, хоча раніше рейси виконувалися тільки з віддаленого аеропорту Франкфурт-Хан.

Але найбільною незручністю при реєстрації є штампування посадкових документів не-громадян ЄС і ЄАВТ (Норвегія, Швейцарія, Ісландія, Ліхтенштейн).

Щоб отримати штамп, пасажир повинен підійти на стійку реєстрації та пред’явити всі документи для виїзду. Службовець на стійці їх перевірить і тільки після проштампування пасажир може прямувати на борт. Не-громадяни ЄС і ЄАВТ не зможуть сісти в літак без штампа.

9. Не переплачуйте за вибір місця, хіба що ви дійсно маєте потребу в більшому комфорті. 

Оскільки у Ryanair є послуга пріоритетної посадки, вона дозволяє пасажирам вибирати за додаткову плату вподобане місце. Іншим пасажирам доведеться задовольнятися тими місцями, що залишилися.

Ряди сидінь стоять дуже близько один до одного, тому пасажири часто скаржаться на незручності. Але керівництво Ryanair тільки стискає плечима, нагадуючи, що є можливість за додаткову плату купити місце з розширеним простором для ніг.

10. Беріть з собою в літак навушники та перекуску.

Крім вузьких рядів, пасажирів чекають часті рекламні та інші оголошення. На багатьох форумах радять запастися навушниками, щоб не чути непотрібні оголошення. Крім того, на рейсах Ryanair не годують, і навіть не дають води просто так. За все потрібно платити. На борту літака пасажир може витратити на їжу і напої більше, ніж на сам квиток. Але на те він і лоукостер.

1001idea.info

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ