Слухай онлайн
Здоров'я

14 червня - Всесвітній день донора крові

У травні 2005 року, в ході Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, міністри охорони здоров’я світу одностайно прийняли заяву про прихильність і підтримку добровільного донорства крові та постановили щорічно проводити Всесвітній день донора крові 14 червня. Саме в цей день 1868 року австрійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групи крові людини, повідомила прес-служба Департаменту охорони здоров'я ЛОДА.

Щомиті в усьому світі у людей будь-якого віку виникає потреба в переливанні крові за життєвими показами. В багатьох країнах потреби у донорській крові перевищують її запаси, і перед службами крові стоїть складне завдання створити достатні запаси крові, забезпечивши при цьому її якість та безпеку. Належні запаси можуть бути забезпечені лише на основі регулярного добровільного безоплатного донорства крові. Мета ВООЗ полягає в тому, щоб до 2020 року всі країни отримували всі свої запаси крові від добровільних неоплачуваних донорів.

Донором крові може стати кожен охочий віком від 18 до 60 років, з масою тіла не менше 50 кг. За один раз донор може здати близько 450 мл. Осіб, котрі мають вагу менше, ніж 50 кг або ж мають зріст нижче 150 см у індивідуальному порядку до здачі крові може допустити лікар-трансфузіолог.

Донорами не можуть бути особи — носії ВІЛ-інфекції, сифілісу, вірусних гепатитів, туберкульозу, хворі на гіпертонічну хворобу ІІ-ІІІ ступеню, ішемічну хворобу серця, атеросклероз.

Всесвітній день донора крові — ще один шанс міжнародної спільноти закликати людей до відповідальності одне перед одним і надання посильної допомоги тим, хто її потребує. Це свято покликане стати днем вияву вдячності до мільйонів людей, які рятують життя і зберігають здоров'я інших, здаючи свою кров.

Довідка.

Служба крові Львівської області заснована у 1945 році і на даний час представлена Львівським обласним центром служби крові, Сокальською та Дрогобицькою філіями, а також 23 відділеннями трансфузіології, які функціонують в центральних районних та міських лікарнях, відділенням трансфузіології лікарні швидкої медичної допомоги м.Львова.

Всі заклади служби крові області здійснюють забір донорської крові, виготовлення компонентів крові, забезпечення компонентами та препаратами крові всіх лікувальних установ області. Крім цього, проводяться імунологічні дослідження крові пацієнтів та донорів, надаються консультації з питань трансфузіологічної допомоги.

За 5 місяців 2016 року по місту Львову:

- прийнято 4595 донорів;

- заготовлено 1902,3л цільної крові,

- виготовлено і видано в лікувальні установи для потреб хворих еритроцитарної маси - 567,3 л, свіжозамороженої плазми-742,6 л,

- виготовлено 322 дози тромбоконцентрату.

Средня разова доза кроводачі 0,414 мл

У відідленях трансфузіології області:

- прийнято 5138 донорів.

- заготовлено 2127,1л цільної крові,

- виготовлено і видано в лікувальні установи для потреб хворих - еритроцитарної маси 363,3 л, свіжозамороженої плазми-512,6 л.

Середня разова доза кроводачі 0,420 мл

Крім цього, лікувальні установи області забезпечуються такими препаратами крові якм альбумін 10% та гамаглобулін антирезусний, що виготовляються у Львівському обласному центрі служби крові.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ