Слухай онлайн
Здоров'я

14 червня - Всесвітній день донора крові

У травні 2005 року, в ході Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, міністри охорони здоров’я світу одностайно прийняли заяву про прихильність і підтримку добровільного донорства крові та постановили щорічно проводити Всесвітній день донора крові 14 червня. Цього дня у 1868 році народився австрійський лікар Карл Ландштейнер, який відкрив групи крові людини, повідомили у прес-службі Департаменту охорони здоров'я ЛОДА.

Всесвітній день донора крові координується Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Міжнародною федерацією товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Міжнародним товариством з переливання крові та Міжнародною федерацією організацій донорів крові.

У 2017 році провідною темою Дня є донорство крові в умовах надзвичайних ситуацій. В кризовій ситуації для людини постає питання: «Що я можу зробити? Як я можу допомогти?» Таким і було проголошено гасло цьогорічних заходів: «Чим Ви можете допомогти?», а гасло-відповідь звучить: «Здавайте кров. Здавайте її зараз. Здавайте її часто».

Кампанія до Дня донора крові підкреслює ту роль, яку кожна окрема людина, що здає кров, може відіграти в справі порятунку життя в умовах надзвичайної ситуації. Також підкреслюється, наскільки важливою є регулярна здача крові для формування достатніх її запасів на випадок надзвичайної ситуації.

В Україні донорство стало особливо актуальним з початком АТО, З кожним роком українці все активніше починають здавати кров, усвідомлюючи, що таким чином вони можуть реально врятувати чиєсь життя.

Як повідомив головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я з трансфузіології, головний лікар Львівського обласного центру служби крові Ярослав Дяків, станом на сьогодні з початку 2017 року на Львівщині донорами стали 6024 особи. Щодня у Львівському обласному центрі служби крові здають кров близько 40-50 осіб.

Довідка.

Пам’ятка донора

Перед здачею крові:

відмовтеся від жирної, смаженої, гострої, копченої їжі, молочних продуктів, яєць за 24 години;

не вживайте ліки, що містять аспірин та анальгетики, за 72 годин до здачі крові;

утримайтесь від вживання алкоголю за 48 годин;

вранці легко поснідайте;

утримайтесь від паління за 2 години до здачі крові;

перед здачею крові випийте солодкий чай

Після здачі крові:

відпочиньте протягом 10 хвилин;

з'їжте легку їжу та випийте солодкий чай;

протягом 2-3 годин не піднімайте нічого важкого рукою, з якої брали кров;

уникайте інтенсивних фізичних навантажень протягом наступних 12 годин;

не бажано в цей день керувати транспортними засобами;

не вживайте алкоголь протягом 8 годин;

прагніть часто та регулярно харчуватися протягом двох діб;

вживайте підвищену кількість рідини протягом двох діб.

Особи, що бажають стати донорами, можуть здати кров у Львівському обласному центрі служби крові за адресою: вул. Пекарська, 65.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ