Слухай онлайн
Cуспільство

98,3% виборчих дільниць відкрилися вчасно - ОПОРА

За даними ОПОРИ, які були отримані зі статистично репрезентативної кількості виборчих дільниць, 85,6% ДВК розпочали підготовчі засідання не раніше як за 45 хвилин до початку голосування, забезпечуючи спостерігачам та іншим суб’єктам виборчого процесу можливість контролювати процедури підготовки виборчих дільниць до початку голосування. Раніше 07:15 розпочали підготовчі засідання 14,4% ДВК.

Недотримання ДВК законодавчих вимог щодо належного часу для проведення підготовчих засідань у день голосування негативно впливає на можливості суб’єктів виборчого процесу фіксувати кількість виборчих бюлетенів на дільниці, оглядати виборчі скриньки та підписувати контрольний лист, які опускаються до відповідних скриньок.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували наявність належного кворуму під час проведення членами ДВК підготовчого засідання. На 100% виборчих дільниць, які включені до репрезентативної вибірки ОПОРИ,  у підготовчому засіданні взяли участь більше половини членів ДВК від складу відповідної комісії. Майже 6% ДВК не вели протокол підготовчого засідання ДВК.

Зафіксовано відкриття  1,7% виборчих дільниць пізніше 08 год., що було пов’язано із проблемами в організації голосування. Натомість 98,3% виборчих дільниць відкрилися вчасно.

Спостерігачі на 98,3% виборчих дільниць мали можливість повноцінно спостерігати за підготовчими засіданнями ДВК та початком голосування, у поодиноких випадках ці можливості були обмежені.

Із моменту відкриття виборчих дільниць до спостерігачів ОПОРИ надходить інформація про помилки у текстах виборчих бюлетенів або факти їхнього неналежного виготовлення (Житомирська, Херсонська, Харківська,  Черкаська обл.).  Спостерігачі ОПОРИ активно слідкують за вирішенням проблем із виборчими бюлетенями і будуть деталізовано інформувати ЗМІ після перевірки відповідних фактів. Крім цього, деякі ТВК були змушені передруковувати виборчі бюлетені безпосередньо перед днем голосування (наприклад, у Карашинській ОТГ Корсунь-Шевченківського району Черкаської області).

Наявність помилок у виборчих бюлетенях щодо зареєстрованих кандидатів може негативно вплинути на загальну легітимність виборів.

Окремі ДВК, як засвідчують спостерігачі ОПОРИ, неналежним чином забезпечували охорону виборчих бюлетенів до початку голосування. Напередодні дня голосування спостерігачі повідомляли про недостатньо ефективну комунікацію поліції та ТВК з питань охорони виборчих бюлетенів.

Нагадаємо, сьогодні, в неділю, 29 жовтня, проходять вибори у 201 об’єднаній громаді у 24 областях України.

Центральна виборча комісія 12 вересня 2017 року прийняла Постанову № 185 щодо надання ВГО ”Всеукраїнській громадській організації “ОПОРА” дозволу мати офіційних спостерігачів на перших місцевих виборах 29 жовтня 2017 року. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА забезпечують незалежне і позапартійне спостереження на перших місцевих виборах у об’єднаних територіальних громадах, охоплюючи моніторингом кожну з них. У територіальних громадах працює 69 довготермінових спостерігачів, до яких безпосередньо перед початком голосування приєднаються 122 короткотермінові спостерігачі.

Вибори охоплять усі області України: Вінницьку – 9 ОТГ, Волинську – 19, Дніпропетровську – 19, Донецьку – 2, Житомирську – 13, Закарпатську – 1, Запорізьку – 10, Івано-Франківську – 8, Київську – 4, Кіровоградську – 6, Луганську – 4, Львівську – 8, Миколаївську – 1, Одеську – 11, Полтавську – 12, Рівненську – 5, Сумську – 9, Тернопільську – 4, Харківську – 7, Херсонську – 10, Хмельницьку – 7, Черкаську – 14, Чернівецьку – 4, Чернігівську – 14. За інформацією ЦВК, у зазначених виборах зможуть взяти участь понад 1 млн 330 тисяч осіб, тобто близько 4 % усіх виборців України. Для проведення цих виборів територіальні виборчі комісії утворили 4 506 територіальних одномандатних виборчих округів.

Голосування відбувається у 25 містах районного значення, 61 селищі, 115 селах. За результатами голосування буде обрано 4 506 депутатів міських, селищних, сільських рад та 201 міського, селищного, сільського голову. Вибори депутатів міських рад відбуваються за пропорційною виборчою системою із закріпленням кандидатів від місцевих організацій політичних партій у територіальних виборчих округах. Депутати сільських та селищних рад обираються за мажоритарною виборчою системою відносної більшості у одномандатних виборчих округах. Вибори міських, сільських та селищних голів відбуваються за однотуровою системою, оскільки у жодному з міст немає 90 і більше тисяч виборців.

Відповідно до чинного законодавства 50 політичних партій попередньо прийняли рішення про участь їхніх місцевих організацій у перших місцевих виборах 29 жовтня 2017 року.

На вибори на посаду місцевих голів громад зареєструвались 944 кандидати, з них 609 або 65% є самовисуванцями, 255 або 35% є кандидатами, висунутими місцевими організаціями політичних партій. На вибори депутатів до сільських та селищних рад зареєструвались 16 133 кандидати, з яких 11 398 осіб (71%) є висуванцями місцевих політичних партій, а 4375 (29%) балотуються шляхом самовисування.

На виборах депутатів до міських рад зареєструвались: 6 116 кандидатів (за даними сайту ЦВК).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...