Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

98% українців, які проживають у Польщі, не зможуть проголосувати

98% українців, які проживають у Польщі, не зможуть проголосувати. Цими даними поділилася активістка та правозахисниця Наталка Панченко в понеділок, 11 березня, в прямому ефірі програми “Тема дня” на Суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ.

У цьому випуску ведуча Дарія Гірна обговорювала з гостями студії, чи зможуть на майбутніх президентських виборах проголосувати мешканці прифронтової зони та вимушені переселенці, а також українці, які наразі живуть і працюють закордоном, зокрема в Росії.

Під час прямого включення скайпом із Варшави Наталка Панченко зачепила проблему голосування українців у Польщі: “У Польщі проживає сьогодні 1,5 млн українців. Навіть якщо вважати, що один мільйон з них хотів би проголосувати, люди такої можливості не мають. Можливість створена фактично всього для 20 тисяч осіб”. “Всього на території Польщі під час виборів є чотири дільниці. Лише в чотирьох містах. Тобто, фактично перша перешкода – відстань. Люди, для того, щоб проголосувати мусять подолати відстань у декілька сот кілометрів. Більше того, у зв'язку з тим, як виглядає сьогодні законодавство, вони мусять подолати цю відстань мінімум двічі. Вперше, щоб написати заявку і внести себе у списки виборців, якщо вони не занесені були раніше. І вдруге – щоб проголосувати”, – говорить правозахисниця.

У схожій ситуації, на думку правозахисниці, опинилися й українці, які живуть в інших країнах:  “Ця проблема у Польщі відчувається гостро. Але, наприклад, не настільки гостро як в США, Канаді чи Австралії. Тому що там країни ще більші, кількість українців також не маленька і вони ще більше розкидані. Є приклади, коли в Австралії або США люди мусили б летіти дві тисячі кілометрів, при вартості квитка 500-800 доларів, лише для того, щоб подати заяву. Тільки на внесення у списки! А потім знову долати ту саму відстань, знову тратити 500-800 доларів на квиток – для того, щоб проголосувати. Тобто ми розуміємо, що виборці закордоном фактично позбавлені можливості віддати свій голос”, – підсумувала Наталка Панченко.

На думку експертки, можливість електронної реєстрації значно полегшила би процедуру участі у виборах: “Об'єднана українська діаспора з майже усіх країн світу – ми вже створили свій рух – і ми зараз спільно з українськими депутатами розробили проект закону, де ми звертаємося і просимо, передусім Верховну Раду, проголосувати за те, щоб була можливість електронної реєстрації на вибори”.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ