Слухай онлайн
Політика

Адвокат Тимошенко побоюється, що справа Щербаня скоро буде в суді

Адвокат екс-прем'єра України Юлії Тимошенко Олександр Плахотнюк побоюється, що справа проти їх підзахисної про вбивство депутата Євгена Щербаня може опинитися в суді найближчим часом.

"Слова Пшонки про те, що слідчі дії в цій справі завершено, означають, що вже завтра слідчий, влаштувавши ще кілька формальностей, може передати справу до суду. За цей час адвокат ні фізично, ні теоретично, ні практично нічого не зможе зробити", - заявив українській службі Deutsche Welle Плахотнюк.

Він пояснив, що з моменту внесення відомостей справи до Єдиного реєстру досудових розслідувань слідчий отримує можливість збирати докази. При цьому право на адвоката в особи з'являється тільки з моменту повідомлення про підозру, тільки з цієї стадії адвокат може брати участь у слідчих діях і почати збирати докази невинності підзахисного. 

Адвокат також розповів, що захист Тимошенко не отримував повідомлень про вручення екс-прем'єру офіційноїпідозри, про що заявив Пшонка. "Якщо навіть допустити, що Юлії Володимирівні вчора було повідомлено про підозру, і Пшонка сказав правду про те, що матеріали цього провадження передано в Качанівську колонію, і адвокати можуть ознайомитися з ними, то це означає лише те, що Тимошенко та її захист фактично позбавили права захищатися", - заявив Плахотнюк.

Як повідомлялося, в п'ятницю, 18 січня генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що слідчі завершили розслідування вбивства депутата Щербаня і встановили, що замовниками злочину є екс-прем'єри Тимошенко і Павло Лазаренко. За словами генпрокурора, стаття кримінального кодексу, за якою звинувачують Тимошенко в рамках цієї кримінальної справи, передбачає довічне ув'язнення.

Опозиція вимагатиме створення в парламенті тимчасової слідчої комісії з розслідування справи щодо вбивства і ряду інших відомих політиків. 

ZN.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ