Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

Африканська чума свиней вже на Львівщині

Африканська чума свиней вже на Львівщині. Про це повідомило Радіо Сокаль з посиланням на начальника Сокальської районної державної лікарні ветеринарної медицини О.С. Криштофа.

Сокальський район – один з найбільших в області, межує з Республікою Польща і Волинською областю. Через територію району проходить залізнична лінія Львів – Ковель та шосейна магістраль у тому ж напрямку. Враховуючи географічне розміщення Сокальщини та наявність свинопоголів’я у громадських та приватних господарствах (до 40 тис. голів свиней), це створює великий ризик появи на наших теренах африканської чуми свиней (далі - АЧС, прим. Радіо Сокаль).

Тим більше, що африканська чума свиней зареєстрована вже і у Львівській області. Так, згідно повідомлення Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, африканську чуму виявили 26 вересня в приватному господарстві у с. Грозьово, Старосамбірського району. В осередку захворювання вживають заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Нагадаємо, що ефективних заходів лікування для АЧС не розроблено, а лікування хворих тварин після встановлення діагнозу на африканську чуму свиней заборонено. Отже, єдиним способом, щоб уберегти поголів’я свиней від даного захворювання є профілактика даного захворювання в кожному господарстві, яке утримує свиней. Будь-то великий свинокомплекс, чи особисте селянське господарство.

До заходів профілактики входить утримання свиней в закритих приміщеннях, не допускається контакт домашніх свиней з іншими тваринами. Обслуговування їх проводити лише у змінному одязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар. Не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам. Заборонено купувати свиней різних вікових груп, харчових продуктів із свинини у невстановлених місцях та без супровідних ветеринарних документів, а також кормів рослинного походження для годівлі свиней (без термічної обробки, що гарантує знешкодження вірусу АЧС). Категорично заборонено забивати хворих свиней та переробляти туші захворілих тварин. При виявленні хворих, а тим більше загиблих, диких чи свійський свиней, слід негайно повідомляти фахівців державної служби ветеринарної медицини.

Щодо ознак даного захворювання, то це є висока температура тіла, важке дихання, кашель, втрата апетиту, рвота, синюшність шкіри на вухах та п’ятачку, паралічі, проноси з кров’ю, різка слабість та раптова загибель. 

Захворіти можуть дикі та домашні свині всіх порід та будь-якого віку в будь-яку пору року.

І, наостанок, згідно спостережень провідних фахівців ветеринарної медицини України, встановлено, що головним шляхом передачі останні півроку в Україні є не дика фауна, а люди. Першопричина швидкого поширення АЧС – це відсутність дієвого механізму відшкодування майнової шкоди власникам захворілого на АЧС поголів’я. Селяни не зацікавлені повідомляти про випадки чи підозру на захворювання, «в багнети» зустрічають ветеринарів з мовчазної згоди місцевою влади і ті не можуть самотужки ліквідувати спалах – свині «перекочовують» у підвали, на горища і навіть у житлові приміщення. Головний інструмент профілактики АЧС – це вчасне і вигідне для селян відшкодування, яке немислиме без прозорої системи ідентифікації тварин.

Радіо Сокаль

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ