Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

АМКУ пропонує уряду стабілізувати продовольчі ринки, збільшивши повноваження місцевої влади

Антимонопольний комітет України звернувся до уряду з низкою пропозицій щодо стабілізації продовольчих ринків, зокрема Комітет вважає за доцільне внести зміни до постанови Кабміну №1548 "Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)". Як повідомили «Гал-info» в прес-службі комітету КМУ має внести доповнення, яким дозволити застосовувати відповідне пропорційне зменшення граничного розміру торговельної надбавки у разі підвищення цін на основні продовольчі товари більш як на 5%.
Також АМКУ пропонує впровадити типовий договір, що укладатимуть місцеві органи влади та хлібопекарські підприємства, в якому передбачатиметься те, що виробники повинні використовувати отримане з держрезерву борошно виключно для виробництва соціальних сортів хліба. Водночас, необхідно запровадити чіткий механізм відповідальності за невиконання цієї умови. Задля попередження безконтрольної поведінки з боку влади на місцях, необхідно нормативно закріпити, що борошно з держрезерву має постачатися лише безпосередньо хлібопекарським підприємствам.
Пропонується також розробити та винести на розгляд ВРУ два законопроекти: "Про внутрішню торгівлю" та "Про ціни перепродажу продовольчих товарів". Щодо першого, то подібного нормативного акту до сьогодні не існувало взагалі. На думку Комітету, в цьому документі обов'язково мають бути прописані єдині правила гри для всіх учасників ринку, які займаються оптовою та роздрібною торгівлею. Це допоможе врегулювати діяльність і тих суб'єктів, що працюють за спрощеною системою оподаткування. Зокрема, щодо звітування про обсяги реалізації продтоварів та про власну відповідальність за якість продукції. Впровадження іншого законопроекту має забезпечити встановлення граничного рівня торговельної надбавки незалежно від кількості посередників.
Комітет вважає за потрібне запровадити такий порядок проведення товарних інтервенцій, що унеможливлював би втручання в цей процес посередників, які привласнюють левову частку коштів від реалізації продовольчих товарів.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ