Слухай онлайн
Економіка

Аудит земель на Волині планують завершити до 1 вересня 2020 року

Як повідомили 23 липня Гал-інфо у прес-службі Волинської ОДА, за дорученням голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка в області продовжується аудит земель сільськогосподарського призначення.
Фото Волинська ОДА

ʺАудит земель проводиться аби вивести з тіні землі, які роками використовуються без законного оформлення. Аудит земель сприятиме наповненню місцевих бюджетів та розвитку сільських територійʺ, – наголошує голова ОДА.

Важливо, що наразі на Волині проводиться не тільки аудит земель, а й перевіряється ефективність використання усіх земельних ресурсів.

Чергову нараду з питань проведення аудиту використання земель сільськогосподарського призначення провів заступник голови облдержадміністрації Олександр Троханенко з головами райдержадміністрацій.
Також участь у нараді взяв новопризначений керівник Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Назар Микичак.

ʺКрайній термін проведення аудиту земель – 1 вересня 2020 року. Відповідальність за вчасне проведення усіх необхідних процедур у районах лежить виключно на головах райдержадміністраційʺ, – наголосив Олександр Троханенко звертаючись до учасників нараді. – Це питання на особистому контролі голови облдержадміністрації. Відтак, ті райони які не встигають провести аудит земель до зазначеного терміну, повинні докласти максимум зусиль та розпочати ефективно працювати в цьому напрямкуʺ.
Начальник управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко наголосив, що проведення аудиту земель це не забаганка місцевої влади.

ʺЗ 1 липня 2021 року ми готуємося увійти в ринкові відносини, тому інвентаризація земель – це перша необхідність для того, щоб ринок землі запрацював ефективно. Нове керівництво Держгеокадастру розпочало виводити українські землі з тіні, тому розпорядження голови Волинської облдержадміністрації якраз і конкретизує цю роботу на місцяхʺ.

Керівник Головного управління Держгеокадастру у Волинській області розповів: ʺНашим управлінням проводиться інвентаризація усіх земель. Наразі залишилося інвентаризувати ще 10 тисяч гектарів. Для цього уже виділенні кошти та проводяться тендери по закупівлі послуг. 75 тисяч гектарів земель уже сформовані у земельні ділянкиʺ.

Також, а дорученням голови облдержадміністрації Держгеокадастр проводить аудит раніше інвентаризованих земель.

ʺМи перевіряємо чи правильно укладені договори оренди, чи не має фактів самовільного захоплення земельних ділянок та чи ефективно використовуються землі. Наше управління готове надати усю необхідну інформацію та методологічну допомогу районним державним адміністраціям з приводу проведення аудиту земель сільськогосподарського призначенняʺ, – розповів Назар Микичак.

Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ