Слухай онлайн
Cуспільство

Блаженного Омеляна Ковча проголосять покровителем душпастирів УГКЦ

Завтра блаженного Омеляна Ковча буде проголошено покровителем душпастирів УГКЦ, -- повідомив Гал-info Департамент інформації УГКЦ.
Патріарший Синод Єпископів УГКЦ, що відбувся 2 - 9 вересня 2008 року, постановив проголосити блаженного священномученика Омеляна Ковча Покровителем душпастирів УГКЦ. Це рішення Синоду реалізовується в три етапи: 25 березня 2009 року – проща духовенства УГКЦ до Музею в Майданеку (Люблін, Польща) та прийняття там праху блаженного для виставлення його у катедральних соборах кожної єпархії та екзархату; 24 квітня 2009 року – торжественне проголошення бл. свщмч. Омеляна Покровителем душпастирів УГКЦ. Урочистість відбудеться у Києві на території будівництва Патріаршого центру УГКЦ за участю усіх єпископів, духовенства та мирян, Кожна єпархія та екзархат на локальному рівні проводять відповідне торжество.

Перша із запланованих подій відбулася у середу. У рамках відзначення 65 річниці смерті блаженного Омеляна, 25 березня 2009 року, об 11.00 за польським часом, в Музеї на Майданеку в Любліні відбулося урочисте відкриття таблиці з посланням "пароха Майданека": "…Тут я бачу Бога – Бога, який однаковий для всіх нас, незалежно від наших релігійних відмінностей". Відкриття обеліска з таблицею здійснив Віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник.

Наступна подія відбудеться завтра, 24 квітня 2009 року, у Києві. Цього дня відбудеться урочисте проголошення блаженного священномученика Омеляна Ковча покровителем душпастирів Української Греко-Католицької Церкви. Урочистості розпочнуться о 10.00 Архиєрейською Божественною Літургією. Святкове богослужіння відбудеться на місці будівництва Патріаршого центру УГКЦ (вул. Микільсько-Слобідська, 5, станція метро "Лівобережна"). У ньому візьмуть участь усі єпископи УГКЦ з України і Польщі, численні священики та миряни з усієї України, запрошені гості.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ