Слухай онлайн
Політика  |  Економіка

Бойко про газові переговори: жодного злиття, жодного поглинання

У переговорах з Росією щодо зменшення ціни на газ українська сторона готова до вибудовування будь-якої моделі з російськими партнерами тільки на паритетних умовах. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко, повідомляє спецпроект "5-го каналу" "Енергонагляд".

"Ми готові до вибудовування будь-якої моделі з нашими російськими партнерами тільки на паритетних умовах. Це принципова позиція Президента, і вона лягла в основу переговорного процесу, про який ми говорили. Ніякого злиття, ніякого поглинання - хочете модель, давайте паритетні умови робити і робити рівні права. Друге - ми нікуди не поспішаємо, і ми не будемо приймати поспішних рішень, а будемо проводити переговори стільки, скільки потрібно, для того, щоб зробити правильну і стійку конструкцію. І у нас, на жаль, вже є досвід ось цих нічних переговорів, і все, що там сталося, коли за один день зліпили контракт. Причому ті, хто його підписував, вони взагалі смутно розуміли, що вони роблять", - заявив Бойко, повідомляє РБК-Україна.

За попередніми даними, Росія і Україна 17 січня 2012 р. проведуть черговий раунд переговорів про можливу коригування газових контрактів, підписаних в 2009 р. українська сторона наполягає на зниженні ціни закуповуваного у ВАТ "Газпром" газу. Москва ж називає цю умову прийнятним, але тільки при досягненні низки позначених домовленостей з Києвом. Зокрема, Газпром хотів би отримати частку в ГТС України.

Представники українського уряду заявляють, що в 2012 р. Україна має намір знизити обсяги закуповуваного газу до 27 млрд куб. м на рік з контрактних 52 млрд куб. м. У відповідь на це в Газпромі повідомили, що Україна повинна буде заплатити за невибрані обсяги газу.

За словами голови Газпрому Олексія Міллера, контракт на поставку газу на Україну передбачає річна контрактна кількість 52 млрд куб. м газу і можливість застосування умов "бери або плати", які становлять за умовами діючого контракту з України 80%.

13 січня ц.р. міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив, що Україна не має наміру продавати Росії свою ГТС в обмін на зниження ціни на газ, незважаючи на тривалі майже на два роки переговори про нову газову угоду.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ