Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Буріння свердловини на пісок: які обсадні труби вибрати?

Питання підбору обсадних труб має обговорюватися між замовником та виконавцями буріння свердловин ще на етапі планування, оскільки їх матеріал, товщина, діаметр та інші експлуатаційні характеристики мають відповідати умовам подальшої експлуатації установки, зокрема в індивідуальних або ж промислових масштабах.6641e1d44b3c3.webp

Критерії, з якими майстри підбирають обсадні труби для свердловини

Асортимент сучасних обсадних труб для облаштування свердловин на воду класифікують:

  • за матеріалом, з якого вони виготовлені (сталь, емальована, оцинкована, нержавіюча сталь, пластик, нПВХ тощо);
  • за діаметром можна обрати труби від 50 мм до 235 мм;
  • за товщиною стінок - 3-12 мм;
  • за виробником, які можуть закордонними або вітчизняними, наприклад, Укрполімер.

Найперше питання стосовно вибору обладнання вимагає відповідей щодо того, з якою метою використовуватиметься свердловина, наприклад, послугабуріння свердловин Київ може бути замовлена для водопостачання системи в приватному житловому будинку, в якості сезонного користування на дачі, для поливу саду та городу, в якості резервного джерела води або ж в промислових цілях, наприклад, для фермерства. Виходячи з цих умов, можна розрахувати необхідний об’єм води на годину, обрати з наявних водоносний горизонт та розрахувати діаметр і міцність обсадних труб, визначити експлуатаційні та технічні характеристики насоса.

Окремо необхідно враховувати глибину залягання підземного джерела, оскільки, чим більша глибина, тим більший тиск на стінки мають витримувати обсадні труби (за рахунок міцності матеріалу та товщини).

Рекомендації щодо вибору обсадних труб для буріння свердловин на пісок

Нехтувати етапом вибору обсадних труб вкрай небезпечно, оскільки правильність таких дій впливає на безпеку, справність експлуатації та довговічність роботи свердловини. Адже вони не лише забезпечують простір для роботи насоса та постачання води з джерела на поверхню, їхня міцність та цілісність захищає систему від завалів, а саме джерело - від потрапляння сторонніх деталей, домішок, бруду тощо.

Обираючи обсадні труби для свердловини на пісок, варто враховувати:

  • очікувану глибину свердловини (такий тип свердловин облаштовують до джерел не нижче 38-40 метрів від поверхні ґрунту);
  • стійкість обладнання до пошкодження корозією, особливо, якщо в ґрунті та воді з джерела містяться агресивні хімічні сполуки та домішки;
  • бюджетну спроможність, наприклад, пластикові труби є більш доступними в порівнянні з нержавіючою сталлю, а доступ до води, яка використовуватиметься виключно для господарських потреб витрати на більш міцні та якісні варіанти вважаються недоцільними.

Остаточний вибір обсадних труб має бути погоджений з фахівцями, які безпосередньо проводитимуть буріння свердловин, ціна, матеріали і тривалість процесу також обговорюється на цьому етапі. Одним з критеріїв, про який часто забувають замовники, є склад і хімічні особливості підземних ґрунтів, через які буде пробурена нова свердловина.

Діаметр обсадних труб для свердловини на пісок залежить від добових (годинних) потреб у воді. Чим більше потрібно рідини отримувати протягом години, тим більшим має бути діаметр труб. До того ж, в роботі з малодебітними водоносними горизонтами заощадження за рахунок меншого діаметру вважаються недоцільними. Найбільш оптимальним у співвідношенні якості і ціни майстри вважають труби з діаметром 125 мм, виготовлені з нПВХ (непластифікований полівінилхлорид) матеріалу. Такий вибір є ідеальним для найбільш популярних серед замовників глибинних насосів з зовнішнім діаметром 70-105 мм.

Що стосується товщини обсадних труб, то для свердловин глибиною 20-25 м підійдуть труби товщиною стінок 5,0 мм. Для глибини 70-75 м краще обирати товщину не менше 6,0 мм, а для випадків більше 120 м - від 8 мм. Якщо потрібні обсадні труби саме для свердловини на пісок - 5,0 мм буде абсолютно достатньо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ