Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я  |  Кримінал

Через неточний діагноз помер хлопчик: лікарів відправили на курси підвищення кваліфікації

Керівництво Жидачівської районної лікарні у Львівській області покриває винуватців трагічної загибелі 12-річного Романа Кулака, який помер через лікарську халатність. Сьогодні, попри вказівки Львівської облдержадміністрації, їх так і не притягнули до адміністративної відповідальності. Про це повідомила народний депутат України Ірина Суслова.

На фото - Роман Кулак, якого "залікували" до смерті лікарі Жидачівської районної лікарні.

«Батько Романа Кулака Володимир бореться за те, щоб покарати винних й тим самим домогтися справедливості. Донедавна здавалось, що на цьому шляху є певний прогрес. За висновком клініко-експертної експертизи виявилось, що медики припустились 11 помилок, які призвели до смерті Романа. Серед них, неповний збір анамнезу, погана взаємодія між різними лікарями, невчасне транспортування дитини з райлікарні до Львова та багато інших. Департамент Львівської облджержадміністрації видав наказ, де серед іншого вказано: «розглянути питання щодо притягнення медичного персоналу, задіяного до надання медичної допомоги дитині, до дисциплінарної відповідальності», - повідомила Ірина Суслова.

За її словами, цей захід міг стати першою адекватною реакцією на непрофесіоналізм медиків. Проте, головний лікар Жидачівської райлікарні скористався тим, що припис документу не має доконаної наказової форми.

«Він без зайвих докорів сумління «помилував» своїх підлеглих. У листі до ЛОДА відзвітував про те, що відправляє медиків, які лікували Романа, на курси підвищення кваліфікації та проводить науково-практичну конференцію. Добре, що хоч премію їм не виписав за «особливе старання»! Про яку справедливість в глобальному масштабі може йти мова, якщо держава нездатна покарати непрофесійних медиків на рівні району! Це все більше нагадує знущання над вбитим горем батьком, затягування часу, щоб вся ця історія забулась, а хвилі обурення вщухли», - переконана народний депутат України.

Вона пообіцяла зробити все можливе, щоб медики, які допустили халатність, були покарані.

«Зроблю все від себе залежне, щоб пробити стіну байдужості, медичної бюрократії та безвідповідальності! Врешті-решт, винуватців смерті хлопчика покарають! Це потрібно не тільки Володимиру Кулаку, але й мільйонам українських батьків, чиї діти знаходяться в зоні ризику та можуть потрапити до рук лікарів-невігласів», - заявила Ірина Суслова.

Нагадаємо, що в червні 2017 року 12-річний Роман Кулак помер у львівській лікарні ОХМАДИТ, куди його доправили з Жидачівської районної лікарні після того, як медики за 12 годин так і не змогли встановити йому вірний діагноз. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ