Ми продовжуємо розповідати про кандидатів у президенти. На черзі у нас політики, які не можуть похвалитися великими рейтингами, зате у кожного щось цікаве. Один був радником міністра оборони, другий нещодавно очолив культову патріотичну партію, а третій відзначився провокаціями та скандали.
Олександр Данилюк
Що відомо про Олександра Данилюка?
Олександр Данилюк – український правозахисник та активіст. Під час Помаранчевої революції він був адвокатом Віктора Ющенка в Донецькій області. У 2013-2014 роках Данилюк керував громадянським рухом «Спільна справа», який відзначився своєю активною участю в Євромайдані.
Організація була ініціатором захоплення трьох держбудівель наприкінці січня 2014-го: Міністерства юстиції, Енергетики та Аграрної політики. За кілька днів після цього МВС оголосило Данилюка в розшук. Його звинувачували у насильницьких діях, направлених на повалення державної влади. Щоб уникнути переслідувань, активіст перейшов румунський кордон і звідти вилетів до Лондона. Після повалення режиму Януковича підозри з Данилюка були зняті і він повернувся в Україну.
Влітку 2014 року Олександра Данилюка призначили радником з питань інформаційної політики тодішнього міністра оборони Валерія Гелетея. На посаді він пробув лише до жовтня. Зараз Данилюк очолює Центр оборонних реформ.
Політична програма
У своїй передвиборчій програмі Данилюк попереджає про можливий реванш російських сил на виборах. Головним завдання він ставить відвернення цього процесу.
Для підйому української економіки Данилюк пропонує повторити шлях азійських тигрів: Японії, Тайваню, Південної Кореї, що спромоглися в повоєнних умовах швидко підняти економічний стан держави.
Також Данилюк виступає за відмову від мажоритарної системи виборів до парламенту.
Декларація
У 2017 році Данилюк заробив 620 тис. гривень зарплати в «Центрі оборонних реформ», а його дружина Суродіна Світлана 1 млн 730 тис. від підприємницької діяльності. Готівкою подружжя має 262 тис. фунтів стерлінгів.
У дружини також дві земельні ділянки, гараж, дві квартири та житловий будинок в окупованому Криму.
Разом з дружиною екс-радник Гелетея має має корпоративні права у низці компаній та є власниками кількох підприємство.
*********************************************************
Віктор Кривенко
Що відомо про Віктора Кривенка?
Кривенко є висуванцем та головою культової партії «Народний рух України», членами якої колись були Іван Драч, В’ячеслав Чорновіл та Михайло Горинь. До того, як очолити НРУ кандидат у президенти встиг потрапити до парламенту від «Самопомочі». Звідти його вигнали за голосування за закон про децентралізацію і він перейшов до фракції БПП. Там Кривенко пробув два роки і наразі є позафракційним депутатом.
До приходу в політику працював у ДП «Машинобудівний завод ім. Макарова», Національному космічному агентстві та в «Укроборонпромі». Також Кривенко займав кілька посад у Кабінеті Міністрів України: був радником міністра економічного розвитку і торгівлі, радником віце-прем'єр-міністра з питань розвитку індустріальних парків та радник міністра фінансів України.
Політична програма
У своїй програмі Кривенко виступає за очищення влади від агентури Кремля, викорінення корупції, створення резервної армії та кібервійськ.
Згідно з програмним документом Народного Руху "Економічний патріотизм" в Україні передбачається до 2030 року досягнути річного рівня ВВП 498 млрд. дол. та рівня середньої зарплати – 988 дол. на місяць.
Як і більшість кандидатів є прихильником євроінтеграції та вступу до НАТО.
Декларація
За 2017 рік Кривенко заробив 514 тис. гривень. 14,7 тис. він отримав у Національному університеті фізичного виховання і спорту України, решта – кошти за депутатську роботу.
Готівкою він тримає 200 тис. гривень, 25 тис. гривень та 15 тис. євро. Ще 50 тис. доларів він позичив третім особам.
Кандидат у президенти також задекларував право власності на дві земельні ділянки в Київській області площею 2709 та 1199 м кв. та право на користування квартирою в Києві на 84,5 м кв. Також у нього є садовий будинок на 158,2 м кв.
Крім того, в Кривенко є авто Hyunday Gets 2007 року та Mercedes-Benz GL500 2007 року, який перебуває в беоплатному користуванні.
*********************************************************
Володимир Петров
Що відомо про Володимира Петрова?
Володимир Петров – відомий український політтехнолог, який наразі перебуває під домашнім арештом. Його звинувачують у причетності до минулорічного Tinder-скандалу. Тоді були опубліковані скріншоти переписок студентки КПІ Наталії Бурейко з Олександром Варченком, співробітником Нацполіції. Останній нібито наполягав на інтимних стосунках. Варченко одразу ж заперечив свою причетність та назвав переписку фейком та інформаційною атакою. Він попросив голову НПУ Сергія Князєва перевірити звинувачення, оскільки дівчина ще раніше звернулася до прокуратури, а за кілька днів написала пост-вибачення перед Варченком. Зрештою в цій справі затримали Петрова та блогера Барабошка. Їх звинувачують у порушенні таємниці листування та неправдивому повідомленні про злочин зі штучним створенням доказів.
Проте не tinder-скандалом єдиним славиться Петров. У 2009 він вів ЖЖ (Живий журнал) Арсенія Яценюка, але в один момент забув перелогінитись і відповів користувачу від імені політика, а не зі свого акаунту, як він думав. У коментарі він нецензурно лаявся та ображав матір свого співрозмовника.
У 2012 році Петров балотувався до Верховної Ради у 133 окрузі в Одесі. Але народним депутатом він, очевидно, ставати не хотів. Його мета була дискредитувати сина колишнього мера Одеси Олексія Гончаренка. Петров бігав разом із вигаданим персонажем у масці "Правдаменом" і зривав Гончаренку заходи. Допомагав політтехнологу сьогодні відомий телеведучий та блогер Олексій Дурнєв.
Дурнєв також був замішаний і в ситуацією із морквою для Яценюка. Саме він вручив овоча лідеру "Фронту змін" на мітингу у Вінниці, сказавши, що це від Петрова. Яценюк тоді нахилився та відповів йому: "Дивись, щоб я тобі цю моркву в ж...пу не засунув".
Також оточення Петрова, Дурнєв та Барабошко тролили Геннадія Корбана на довиборах на 205 окрузі у Чернігові, роздаючи з лопат моркву. Корбан просто полюбляв підкупляти виборців гречкою, через що Дурнєв, який теж був кандидатом у тому окрузі, закликав Корбана зняти кандидатуру.
Політична програма
Передвиборчі обіцянки Петрова такі ж скандальні та абсурдні, як і його вчинки. Наприклад, першим пунктом у його програмі є забезпечення українців правом на щоденний безоплатний хліб. Також Петров пропонує лімітовано надавати інтернет, ліквідувати державний Пенсійний фонд та об’єднати церкву з державою - новостворена ПЦУ має отримати функцій міністерства соціальної політики.
Крім того, Петров хоче зобов’язати кожного проходити військову службу та повернути Україні споконвічні території, які зараз належать Польщі, Білорусії, Росії, Румунії, Угорщині.
Декларація
За 2017 рік Петров заробив 123 тис. гривень зарплати. Він також задекларував 30 тис. доларів готівкою. У банках політтехнолог розмістив 76 тис. доларів та майже 26 тис. гривень. У дружини Петрова Тетяни готівкою 18 тис. доларів, а в банку 2,4 тис. доларів.
З нерухомості в Петрова дві земельні ділянки 1200 і 880 м кв. на Київщині та квартира на 72,8 м кв. у столиці.
Їздить він на Porsche Panamera 2010 року випуску та Chevrolet Camaro 1969 року, а його жінка на Porsche Cayenne 2011 року.
Крім того, Петров є кінцевим бенефіціарним власником чотирьох компаній та володіє картиною Леся Подерв’янського за 160 тис. гривень.