Як повідомили 17 червня у прес-службі ЛМР, депутати зареєстрували проект ухвали щодо ліквідації підприємства, що, на думку працівників різних сфер, може значно вплинути на безпеку у міських установах.
ʺЩодня працівники Муніципальної варти пильнують порядок в центральній частині міста. Відтак, відділ охорони громадського порядку часто надає першу домедичну допомогу до приїзду карети швидкої допомоги. Муніципали проводять рейди спільно з районними адміністраціями, допомагають туристам під час різних критичних ситуацій (загублені речі, звернення тощо). Працівники беруть участь в забезпеченні громадського порядку під час масових заходів, супроводжують всі процесії релігійного та тематичного характеру. До того ж, працівники Муніципальної варти проходять навчання по медицині, завжди мають із собою засоби домедичної допомогиʺ, — зазначив начальник управління безпеки міста Юрій Діль.
Так, у час карантину муніципали працюють у посиленому режимі, входять до міських моніторингових груп та беруть участь у рейдах, перевіряючи об'єкти торгівлі на дотримання карантинних заходів.
ʺДо роботи моніторингових груп ми залучаємо поліцію, Муніципальну варту, Держпродспоживслужбу, працівників районних адміністрацій. Ми проводимо роботу таким чином, що перевіряємо роботу об'єктів торгівлі на предмет дотримання правил карантину. У випадку, якщо виявляються незначні порушення, то ми даємо попередження, якщо ці порушення значні - складається протокол і накладаються штрафні санкціїʺ, — розповіла заступниця міського голови з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк.
За словами заступника міського голови з містобудування Любомира Зубача, працівники підприємства ʺМуніципальна вартаʺ за потреби присутні під час демонтажних робіт незаконно встановлених тимчасових споруд та конструкцій, забезпечуючи при цьому громадський порядок та безпеку.
ʺМуніципальна варта нерідко допомагає нам у демонтажі незаконних тимчасових споруд. Бувають різні ситуації і не завжди поліція може коректно спрацювати, зважаючи на обставини та непередбачувані ситуації. А ми повинні забезпечити порядок та безпеку для усіх. Я навпаки би казав на законодавчому рівні підсилювати можливості міст в плані забезпечення громадської безпекиʺ, — говорить посадовець.
Як зазначає генеральний директор міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова Олег Самчук, навіть за нетривалий час роботи муніципалів, у медичному закладі вдалось врегулювати потік відвідувачів, яких впускають до лікарні за перепустками, зменшити кількість конфліктних ситуацій та нападів на працівників і пацієнтів.
ʺЦе моя позиція як керівника: Муніципальна варта має бути в лікарні, і це навіть не може обговорюватися. Результат дуже короткого терміну її роботи в клінічній лікарні швидкої допомоги говорить сам за себе: на території і в підвалах більше немає безхатьків та людей в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, які поводилися агресивно і навіть погрожували медпрацівникам.
З появою Муніципальної варти персонал закладу почувається у безпеці, це ж стосується і наших пацієнтів та їхніх рідних. Більше немає страху, що хтось у стані афекту, а таке теж буває, почне поводити себе неадекватно, а лікаря чи медсестру не буде кому захистити. Важливо, щоб і надалі поряд були спеціальні люди, які здатні врегулювати конфлікт, щоб кожен, хто переступає поріг клінічної лікарні швидкої медичної допомоги, відчував захист. Не можу не згадати, що в межах карантинних заходів Муніципальна варта виконує важливу місію — контроль та формування потоків відвідувачів, яких ми впускаємо до лікарні за перепустками та у визначений час дня. Це дуже важливо в період боротьби з поширенням пандемії.
Муніципальна варта має продовжувати працювати в інтересах медпрацівників та пацієнтівʺ, — зазначив Олег Самчук, генеральний директор міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова.
Чимало закладів комунальної власності відзначають, що робота працівників ЛКП ʺМуніципальна вартаʺ організована чітко і системно, а послуги підприємство надає якісніше, ніж приватні охоронні фірми.
ʺВпродовж трьох останніх років Музей народної архітектури та побуту ім. К. Шептицького охороняють працівники ЛКП „Муніципальна варта“. Музей, який зберігає унікальні пам’ятки дерев’яної архітектури, обов’язково потребує якісної охорони. Робота Муніципальної варти завжди організована чітко і системно, працівники добросовісно виконують роботу. Жодних нарікань чи інцидентів не було. Для порівняння, послуги приватних охоронних фірм коштують в рази дорожчеʺ, — розповів Роман Назаровець, директор Музею народної архітектури та побуту ім. К. Шептицького.
З переліком комунальних об'єктів, що перебувають під наглядом ЛКП ʺМуніципальна вартаʺ у 2020 році можна ознайомитись за посиланням.
Нагадаємо, депутати міської ради зареєстрували проект ухвали ʺПро припинення ЛКП „Муніципальна варта“ шляхом ліквідаціїʺ, що передбачає припинення роботи підприємства.