Слухай онлайн
Економіка  |  Політика

Депутати Яворівської райради виступили проти закону про продаж землі

Фото Людмила Шубіна, Гал-інфо.
Фото Людмила Шубіна, Гал-інфо.
Фото Людмила Шубіна, Гал-інфо.
Фото Людмила Шубіна, Гал-інфо.
1/2
Депутати Яворівської райради – Президентові України: у випадку прийняття закону про продаж землі накладіть на нього вето

Депутати Яворівської районної ради Львівської області скерували звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України щодо впровадження земельної реформи, в якому вимагають зупинити розгляд законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», а у випадку прийняття цього закону в цілому просять Президента Зеленського накласти на нього вето.

Як повідомив власкор Гал-інфо, учора, 11 лютого, це звернення було ухвалено під час позачергового засідання XXХІ сесії Яворівської районної ради.

Обговорюючи текст листа в офіційний Київ, депутати зійшлися на думці, що з нього таки варто викинути лише одне слово «лукавий», а все решту – правильно.

У цьому зверненні депутати Яворівської районної ради висловили переконання, що «в умовах сьогодення українському народу потрібен шлях до розвитку та добробуту через створення нових суспільних відносин щодо прав володіння, користування і розпорядження сільськогосподарською землею. Нам потрібний суспільний консенсус, щоб розв’язати гострий соціально-політичний конфлікт, запропонованої урядом моделі обігу земель. Досягнути цього консенсусу можна лише шляхом широкого суспільного діалогу».

Яворівський районний депутатський корпус аргументує свої вимоги тим, що народові «потрібна єдина національна програма реформування земельних відносин в Україні, яка стала б корисною цілому суспільству, а не окремим його верствам. Для цього ми повинні створити власну модель економічних та соціальних відносин – власними силами й у власних інтересах, спираючись на досвід наших успішних сусідів – країн ЄС».

У коментарі власкорові Гал-інфо голова Яворівської районної ради Володимир Сичак пояснив, що це звернення продиктоване злобою дня, адже, з його слів, земельна реформа повинна відбуватися, винятково, на конституційних засадах, зокрема, з метою забезпечення права власності українського народу на землю (ст. 13 Конституції України) та її охорони як національного багатства (ст. 14 Конституції України).

«Тому ми, депутати Яворівської районної ради, як громадяни України, реалізуючи власні права та свободи у відповідності до ст. 5 та ст. 38 Конституції України, заради громадського спокою і процвітання нашої держави, вимагаємо від Верховної ради, Президента та Прем’єр-міністра забезпечити процес утворення та прийняття Єдиної національної програму із реформування земельних відносин. Про що і розтлумачили офіційному Києву в цьому зверненні», – зазначив Володимир Сичак.

На запитання власкора Гал-інфо, а якщо на парламентарів та Президента не вплинуть ці аргументи, тобто, Закон приймуть, а вето не буде накладене, – голова Яворівської райради відповів, що і такий хід подій, який, не приведи Господи, станеться, передбачено. Адже, за його словами, є ще Конституційний Суд.

«У випадку прийняття та підписання Президентом цього Закону ми ще запропонували фракціям Верховної Ради України звернутися в Конституційний Суд. Та щоб до цього не дійшло, порадили ВРУ та Президентові України утворити робочу групу в складі представників місцевих громад з усіх областей України, органів місцевого самоврядування, професійних асоціацій та аграрних спілок, профільних міністерств, комітетів ВРУ. Результатом роботи цієї групи повинно стати утворення Єдиної національної програми реформування земельних відносин», – наголосив голова Яворівської районної ради Львівської області Володимир Сичак.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");