Перспективи виробництва біоетанолу в Україні обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із Головою Біоенергетичної асоціації України Георгієм Гелетухою та представником компанії ʺГалс Агроʺ Вадимом Вайспапіром. Про це Гал-інфо повідомили у прес-службі Держенергоефективності.
Як відомо, Україна щороку витрачає значні кошти на закупівлю нафтопродуктів. Зокрема, у 2017 р. – 4,2 млрд доларів; у 2018 р. – 5,5 млрд доларів, що на 30% більше, ніж у 2017 році.
ʺТому вкрай актуальним є створення вітчизняного ринку виробництва і використання рідкого біопалива. При цьому Україна має достатній ресурсний потенціал для розвитку цієї сфериʺ, – повідомив Сергій Савчук.
У зв’язку із цим Держенергоефективності розроблено законопроект щодо розвитку ринку рідких біопалив, який передбачає:
-
встановлення частки біокомпонентів у загальному обсязі продажу палива;
-
введення норм щодо відповідності біокомпонентів палива критеріям сталості;
-
облік та контроль вмісту біокомпонентів у паливі;
-
стимулювання використання рідких біопалив шляхом оптимізації акцизного податку на біодизель та біопаливну частку, яка відповідає критеріям сталості.
У свою чергу представник компанії ʺГалс Агроʺ, що має у т. ч. кілька цукрових заводів та 4 біогазові станції потужністю 7 МВт, висловив переконання, що біоенергетичні проекти – це ще один вигідний напрям роботи для вітчизняних компаній. Тому необхідно якомога швидше запровадити вказані законодавчі зміни.
Загалом прийняття законопроекту щодо розвитку ринку рідких біопалив дозволить:
-
залучити інвестиції у виробництво біоетанолу та біодизеля;
-
активізувати агрохолдинги та спиртові заводи щодо виробництва рідких біопалив;
-
створити нові робочі місця;
-
збільшити надходження податків до бюджетів різних рівнів.
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, вже більше 530 будівель в Україні отримали сертифікати енергоефективності.