Слухай онлайн
Cуспільство

Діаспора закликала міжнародне співтовариство захистити українців Росії

4 січня 2011 р. Світовий Конґрес Українців надіслав Меморандуми в справі утисків української національної меншини в Росії. Про це повідомила прес-служба СКУ.

Меморандуми було надіслано: а) верховному комісару Організації Об'єднаних Націй у справах людських прав Наванатем Піллай, б) директору Бюро демократичних інституцій та людських прав Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Джанезу Ленарчику, в) верховному комісару в справах національних меншин ОБСЄ Кнуту Воллебеку, г) голові Підкомітету Європейського Парламенту з питань прав людини Гейді Гауталі, ґ) голові делегації Європейського Парламенту до Комітету парламентського співробітництва ЄС-Росія Кнуту Флекенштейну, д) комісару Ради Європи з прав людини Томасу Гаммарбергу та е) президенту Консультативного комітету Ради Європи щодо Рамкової конвенції про захист національних меншин Райнеру Гофману.

У цих Меморандумах СКУ порушив актуальні для всієї української спільноти справи, що стосуються намагання владних структур Росії ліквідувати дві найбільші українські громадські неурядові організації, Федеральну національно-культурну автономію українців Росії і Об'єднання Українців Росії, та припинити діяльність Бібліотеки української літератури у Москві. Зі змістом Меморандумів можна ознайомитись на сайті СКУ за адресами:

СКУ також надіслав копії вищеназваних Меморандумів до Президента Віктора Януковича і Посла України в Росії Володимира Єльченка та закликав Українську державу захистити свою національну меншину.

“Світовий Конґрес Українців закликає міжнародне співтовариство, Україну та свої складові організації відреагувати на неприпустимі дії Росії по відношенню до української національної меншини та стати на захист її людських і національних прав,” - заявив президент СКУ Евген Чолій.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ