Міністерство оборони України подало на розгляд Кабінету Міністрів проєкт нового стратегічного документа - “План оборони держави”, підготовка якого тривала упродовж 2019-2021 рр.
Про це інформує пресслужба оборонного відомства.
«Флагманом оборони України від збройної агресії залишаються, звичайно, Збройні сили. Але захист територіальної цілісності і недоторканності – це справа усієї держави, органів влади і всього народу. Можна зрозуміти, що у мирний час цьому питанню приділялося менше уваги. Однак є запитання, чому документ такого рівня не постав у перші роки гібридної збройної агресії з боку Російської Федерації. Сьогодні ми взяли на себе ініціативу: вперше доктринально оформлюється концентрація скоординованих зусиль усього державного апарату, громадянського суспільства та сил безпеки і оборони в єдину силу з відсічі агресій різного масштабу і географічного спрямування на принципах «всеохоплюючої оборони»», - заявив міністр оборони Андрій Таран.
За його словами, документ розробляли у взаємодії з усіма відомствами сектору безпеки та оборони України і враховує існуючі та прогнозовані загрози національній безпеці України. Аналіз чинної системи державного стратегічного планування у сфері оборони засвідчив неефективність наявних підходів, коли основна роль відводилась органам військового управління Збройних сил, що не володіли достатніми повноваженнями для повноцінного залучення до процесу планування інших державних органів, зазначив він.
«Всеохоплююча оборона», передбачена Стратегією воєнної безпеки України, за словами Тарана, покладена в основу структури із понад десяти складових Плану оборони. Вони охоплюють ключові сфери функціонування держави під час збройного захисту її незалежності та територіальної цілісності.
«План дає змогу сповна використати потенціал державного апарату та органів місцевого самоврядування для сприяння, підтримки та забезпечення дій сил оборони під час виконання ними завдань у конкретному місці у конкретний час», - додав Таран.
Нині план оборони передано на розгляд Кабінету Міністрів. У разі схвалення документ буде направлений до Ради національної безпеки і оборони, яка і ухвалить рішення щодо рекомендацій Президенту України стосовно його затвердження.