Слухай онлайн
Здоров'я

До наступного тижня у Львові не залишиться вакцини AstraZeneca

Про це, 19 квітня, у коментарі Гал-інфо розповіла начальниця управління охорони здоров’я департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Леся Кобецька.

“Вакцина AstraZeneca надійшла до нас у кількості 42 тис. доз. Фактично у вівторок ми матимемо 0 доз. Наразі загально по Львівській області ми використали близько 35 тис. доз, але варто зазначити, що частину ми віддали у Міністерство внутрішніх справ, оскільки вони мають свої мобільні групи. Я думаю, що вже у вівторок ми будемо мати остаточну кількість вакцинованих, і  сподіваюся, що буде 42 тис.”, - розповіла Леся Кобецька. 

Вона також зазначила, що вакцинація другою дозою має розпочатися 24-25 травня, але точних даних ще немає.

“Оскільки 24 лютого до нас надійшла вакцина, а 25 лютого ми почали вакцинацію 1 дозою, то десь 24-25 травня ми маємо продовжити щеплення 2 дозою. Звичайно вакцина має надійти раніше, десь хоча би  у середині травня, для того, щоб ми могли організувати процес. Але коли це точно станеться я не можу сказати, бо ще остаточної інформації немає. За словами координатора департаменту охорони здоров'я, очікувати варто на початку травня”, - пояснила пані Леся. 

Крім цього, Леся Кобецька повідомила, що попри те, що AstraZeneca майже закінчилася, минулого тижня надійшла CoronaVac та Pfizer.

“На початку минулого тижня надійшла CoronaVac, а наприкінці Pfizer. Вакцини CoronaVac загалом в Україну надійшло 200 тис. доз, а до нас у регіон - 11 240 доз. Частину її ми теж передали військовим, які мають мобільні бригади. За інформацією координатора, віддали десь 4 тис. доз  їм. Тим, що лишилося, ми маємо вакцинувати маломобільну групу населення, людей з інвалідністю, лежачих пацієнти, важкохворих і тих, хто за ними доглядає, а також освітян, які беруть участь у ЗНО. Минулого тижня вакцинацію CoronaVac розпочала одна бригада, тому що необхідна сертифікація,  цього тижня долучається бригада 5-ої та 1-ої міської клінічної лікарні,  а також 3 міська поліклініка, що на Левандівці, у 4-й комунальній міській поліклініці також завершується навчання бригади.  Мобільна бригада виїжджає на дім до людей з маломобільної категорії, і має почекати до 30 хвилин, щоб поспостерігати за вакцинованими, аби не було ніякої реакції. Таким чином максимум можна щепити до 9 осіб за день. Якщо цього тижня доєднаються інші бригади, то відповідно процес піде швидше. 

Стосовно  Pfizer, вона надійшла у розмірі 1170 вакцин,  1 флакон має 6 доз у собі. Відповідно до чинного законодавства визначено також 2 категорії населення, які мають право на вакцинацію Pfizer, - це працівники та мешканці інтернатів, будинків для людей похилого віку, а також працівники Державної служби України з надзвичайних ситуацій та прикордонної служби.  У регіони вакцину будуть постачати щотижнево, бо вона має свою специфіку зберігання, і її доставляють у спеціальних лотках, які вміщують  1170 вакцин. Передбачено, що наш регіон отримає 3200 доз”, - зазначила Леся Кобецька.

Як стало відомо сьогодні, 21 квітня, в ЛНУ ім.Івана Франка призупинили вакцинацію викладачів від коронавірусу через відсутність вакцини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ